bugün

acemice, iyi planlamadan, yeterli ve geniş bölgesel personel katılımı olmadığı için başaramadılar.
prime time saati 1000 asker 10 tank ile darbe mi olur la?!

ya da birileri gündemi değiştirmek, paçasını kurtarmak, yeniden kahraman olmak ve siyasi emellerine ulaşmak için kurguladı bunu.
çünkü darbe değildi. mit cia akp ortak operasyonu idi. 2002 de dönemin başbakanı apdullah gül colin powell ile iki sayfa dokuz maddelik bir anlaşma imzalamıştı anlaşma gereği türkiye fedarasyona ve başkanlık sistemine geçecek tsk kriz bölgelerinde güç olarak kullanılacak ordu küçültülecek gibi maddeler vardı. yani başkanlık sistemi yeni bir şey değil. bu nasıl bir darbe ki devirmeyi amaçladığınız kişinin yeri ve konumu belli olduğu ve hatta tv den canlı yayın yaptığı halde etkisiz hale getirilmez. ve aynı kişi sözde darbecilerin uçakları hava da iken nasıl olur da rahatça seyahat edebilir.
darbe değildir. tsk da yapmamıştır. darbe girişimidir ve tsk içinde bir gurubun gaza gelmesiyle olmuştur. ancak bu oluşum destek alamamış ve karalanmıştır. bu oluşumun amacı, kurucuları ve neye hizmet ettiği bilinmeden bu girişim anlaşılamaz. o yüzden onu anlamak lazım önce.
Aslında şuan başarısız olmuş denemez kuvvet komutanları ve genel kurmay başkanı ortada yok.
Hasan Mutlucan olmadan, Yine de şahlanıyor amman kolbaşının kıratı türküsü çalınmadığından.
whatsapptan darbe yönetirsen tabi başarısız olur.
darbe değil kalkışma olduğu için. kalkışmaymış.
2 uçak uçurup trt yi rehin alarak öyle hemen oldu bittiye getirerek darbe olmaz. Acemi planları bu kadar oluyor.
devlet mesaj attı sen çağırmasanda olur akpli gardaşım. bari deseydin en son cümleyi okur kalkar giderdim bu başlıktan.
Çünkü ortada gerçekten bi darbe olmadığı içindir.

80 darbesini görmüş bir yazar yazdı bunu. Darbe dediğin böyle olmaz. Darbe dediğin en tepen başlar.
Çünkü düzmeceydi.
çünkü 80 lerde değiliz ve başımızda ecevit demirel mesut yılmaz tansu çiller gibi kuklalar yok .

buyur gel ama benim payımı ayır cinsinden kuklalar .
Hangi darbe?
Adamlar ta**ak geçer gibi yaptığı için neyse geldi geçti.
Bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.
(bkz: çünkü eşşeğin zikinden dolayı)

ne bitmez muhabbetmiş ağla ağla bi hal oldu millet.