bugün

Sözlükte yeni yetmelerin bilmişcesine darbeyi desteklediklerini görmek,

cahil bir gençliğin her duyduklarına inanıp resmi belgeymiş gibi yayınladıklarını görmek

ve gerçekten bilgili yazarların darbenin ülkeyi geri çekeceğini görmeden, daha doğrusu gördüğü halde darbe taraftarı olması bunların başlıca sebepleridir.

Eminim benim benim gibi düşünen çok fazla yazar vardır.

Bu millet darbelere boyun eğmeyecek, demokrasiye sahip çıkacaktır. Sizin gibi korkaklar ise darbe başarısız olunca, sahteden vatan millet sakarya mavalları okuyacaktır.

Hadi şimdi klavye delikanlılığı zamanı. Sözler paylaşın, fotoğraflar paylaşın ne de olsa oturarak vatanı kurtardınız. Bu hep böyle olmadı mı? Sonradan gelip hazıra konmak güzel olmalı.
sözlükten soğumak için sözlükteki siyasetle alakalı herhangi bir başlıkta yer alan entrylere denk gelmek yeterli sebeptir. çocuk gibi "hadi gelsene gel hadi gel" diyerek birbirine sataşanları mı dersin, kendini kanaat önderi sanıp bildiriler verenleri mi dersin, her gün otağında oturup "bakın ben türkoğlu türküm bilin tamam mı" diyerek ego tatmin eden çakma tengri biz menencileri mi dersin, 30 yaşından sonra kapitalizmin en büyük savunucularından biri olacak kişilerin henüz yeni çıkan sakallarıyla ve saçma sapan sözlerle marksizm ve komünizmden bahsedip solculuk oynamalarını mı dersin, "hööaaaaa" ifadesi dışında kendini ifade etmekte zorlanan tiplerin cinsel açlıklarını gideremedikleri için bilinçaltlarına sinmiş iğrenç ve sapık düşüncelerini ortaya çekinmeden dökmeleri mi dersin, hepsi var. dahası da var aslında ama genel olarak uludağ sözlük budur denebilir. sonuncusu siyasetle alakalı değil ama en az onun kadar soğutucu bir etken. bunlara gözlerinizi kapadığınızda zaten sıkıntı olmuyor. sanki uzakta bir yerde birileri kendi halinde takılıyormuş gibi böyle. asıl sıkıntı bunları ciddiye aldığınızda başlıyor. sözlüğe üye olduğumda yine vardı ama bu kadar saçma değildi her şey.
Ben ülkeden soğudum sözlük ne ki.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar