bugün

Metrobuste beni sinir krizine sokacak olan kızdir kendisi. Yahu bir insan bu kadar mi saygisiz, bu kadar mi embesil olur, bu kadar mi nezaketten nasibini almaz dedirten kizdir.

Toplu tasima araclarinda bagira bagira konusan insanlara gicik olmayan yoktur. Bir de bunun adeta nefes bile almadan tam tamina 26 dakika konusan cinsini dusunun. Rezalet tek kelime ile. Ve ne ezik insanlariz cogumuz, o kiza agzinin payini vermiyoruz cogu kez. En azindan kendi adima boyle yapiyorum. Ne bileyim yapamiyorum cildirma noktasina gelmeden.

Kiz metrobuse bindi. Birini aradi basladi konusmaya. En fazla 18 ya da 19 yasindadir. Annesiymis. Iftarda patates yemegi yapacakmis. Beyaz gomlek alacakmis kendisine. Ercan bunlara yemek yapmis bir de.. o kadar hizli konusuyordu ki anlasilmiyor cogu. Birkac dakika neyse dedi herhalde herkes. Kiz devam etti tabi. Arada duraklar anons edilince, kiz iyice bagiriyor filan. Boyle gicik ola ola gittik epey. Sonra dedi ki:

- ay anneeee 26 dakika olmus. Gecen 40 dakika konusmustuk. Hadi herkes bana bakiyor galiba kizacaklar bana.

Sukrettim sonra, ya 40 dakika konustuklarinda karsilassaydim ben bu kizla...

kapatti telefonu. Ona delici bakislarla bakanlardan biri olan benimle anlik goz goze geldi. Takti kulakligini sonra.

Cok pismanim sustugum icin cok. Susma sebeplerimden biri de; kac yasina gelmis ben ne desem bos, nezaket karakterden gelir, ben ne desem bos bu insanata.
5 dakikadan fazla uzatırsa uyarılması, en azından sessiz konuşması istenmesi gereken kızdır. zaten sessiz konuşamayacağı için kapatmak durumunda kalacaktır.

biz zaten sustuğumuz için kaybediyoruz...
Dedikodu party hard kafasını yaşayan kızdır. Heyecanlı heyecanlı ne olup bittiğini anlatır.
bi sus hamuğa goyim denmesi gereken kızlardır. (bkz: diyemedim ya la)