bugün

yurdum görgüsüz kezbanlarının yaptığı şeydir. evlendikten sonra kendisine ve kocasına çektirdiği eziyet bir yana, kaynanasına sergilediği rezalet ibret vericidir.

bilmiyor numarasına yatıyorsa, hepten evden atılmalı.

kezban diyorsak, boşa demiyoruz.
eğer her iki taraf da bilmiyorsa çok eğlenceli olacak bir evliliğe başlamaktır.

- yemek yapmayı beraber öğrenecek olan çiftler mutfakta birlikte vakit geçirerek eğlenecek ve ev içindeki kadın-erkek görevleri ayrılmak yerine ortak paydada buluşacaktır.

- birkaç başarısız deneme un yağ ve yeşillik içinde kalmış erkeğin isyan ederek "kızım siktiret ya dışardan söyleyelim" demesi ile gülerek bitecektir.

- bi boka benzeyecek ilk yemeklerde çift aslında hepimize olağan gelen bir şeye sevinip çok mutlu olacaklardır.

- bazen kız yemeği tek başına yapacak ve erkeğe sunacak. akibinde erkek yemeği yerken büyük büyük gözlerle ona "nasıl olmuş? nasıl olmuş?" anlamında bakacaktır. işte o sırada erkek "bok gibi" diyememenin tatlı gerginliğini yaşayacaktır.

olm daha uzatılır da neyse, kısacası yapın lan bunu nolucak amk, çok eğlenceli anılarınız olur.

he ama ekleyeceklerim var.

- daha yumurta bile kıramamanın tabiki övünülecek bi tarafı yok, yani kusura bakma da bunu maharetmiş gibi anlatanlara kafam girsin. he yapmayabilir, yapmak istemeyebilir, tecrübesi olmayabilir ama bununla övünmek mallıktır. yapanlar var.

- ek olarak lan yarram yemek yapmak kadının görevi mi? yani ben de karımın yemek yapmasını beklerim de, bir görev olarak değil. genelde seviyorlar ve beceriyorlar yemek yapmayı diye. bir çeşit sosyal rol gibi adlandırılabilir.
bir kate middleton'sanız sorun olmayabilecek durum.
(bkz: bir evlenme kriteri olarak yumurta kırabilmek)

gayet normaldir. çoğu örnek vardır etrafımızda evlenene kadar hiçbşey beceremeyip sonra zamanla araştırıp öğrenen. zamanla öğrenilir. diğer kriterler sağlandıktan sonra yemek yapmak en kolayıdır.
var ya böyle, kocam yardım etsinci kızların işi bunlar.
adam hem işe git hem yemek yap insan değil mi la.
Bi ara karşılaşmış olduğum kezban familyasindan bir canl.
erkek-kadın eşitliğini fazlasıyla abartan hatun eylemidir.
(bkz: ben yumurta bile kıramam kızları)
o yumurta, ilgili kişinin kafasında kırılmalıdır.
illa da yumurta kırmayı mı bilmek gerek?
o kadar çok yemek kitabı, o kadar çok yamak yapımını anlatan programlar var ki...yeter ki kişi yapmayı istesin...yeter ki sevdiceğin yanında olsun.
evlendikten sonra öğreniyorlar merak etmeyin.
yumurta kırmayı bilen birilerini tutacak parası varsa sorun olmayacaktır.

aşçı tutar.
daha türk kahvesi yapmayı bilmeden evlenmeye kalkan hatun'un bir benzeridir.
şimdiki kızların fındık kırmaktan yumurta kırmaya vakti kalmıyor ki.
Yemeğe gerek yok. Güzel seks olsun gerisi boş.
Çocuk kıza yumurta almış kahvaltı yaparız diye.
Kız demiş bunu ben kıramam.
Çocuk demiş daha yumurta kırmayı bilmiyorsun nasıl yaşayacaksın ?
Kız demiş ne kadar lokantacı bir erkek.