bugün

üniversite okuyanlara garezi olup kıskanan, cahilliği ilke edinmiş yobaz ve bağnaz millet türlerinin kabul edeceği toplum türü.
daha guzel bir turkiye mumkun evet. yalniz bunun icin atilmasi gereken kimi adimlar gerekli:

1) ifade ozgurlugu kisitlanacak
bilindigi gibi ulkemizde ifade ozgurlugu adi altinda bir tutum var, gerek hukukumuzda gerek halkimizda bu ozgurluk belirgin bir sekilde gorulmektedir. ifade ozgurlugunu kisitlayarak insanlarin olmasi gereken, yani bizim tasarladigimiz sistem karsiti gorus belirtmelerinin onunu kapatacagiz. bu da attigimiz adimlarin surekliligi yolunda bize kolaylik saglayacak.

2) her aile en az uc cocuk yapacak
bizim gittigimiz yolda bize destek veren, yaptigimiz secimlerde oylarini bizden esirgemeyen secmenimiz, halkimiz cogalarak oy oranimiza sureklilik saglamaliyiz. biliyorsunuz ki genellikle cocuklar ailelerinden gordukleri tavir, hareket ve secimleri devam ettirir. her cocugun ebeveynleri onun ideal modelleridir.

3) halkin haddi bildirilecek
halkin ozgurlugu ve kendine guveni basarinin onundeki en buyuk engeldir. kendine guvenen halk ozgurluge sahip oldukca yonetim karsiti tutuma burunebilme ihtimaline de sahiptir. bunu engellemek ve aleyhimizdeki hareketleri onceden bastirabilmek icin halkin haddini bildirmeli, onlari koyun olarak gordugumuzu ve koyun olduklarini onlara sik sik hatirlatmaliyiz. biliyorsunuz bir seyi kirk kez soylersek gercek olur. bu sayede belki gercekten koyun olurlar biz de onlari daha rahat guderiz.

4) din istismar edilecek
marx adindaki zevzek ama akli basinda bir arkadasimizin sozu var biliyorsunuz, din toplumlarin afyonudur. evet dogrudur. dini ve insanlarin her turlu inanclarini kullanarak onlari uyusturup istedigimiz her yone cekebiliriz. marx'in siyasi tutumunu sevmesek de bu sozunu seviyoruz. bu sayede daha birer evcil hayvandan farki olmayacak halkin. unutmayiniz ki halk ne yapacagi surekli soylenmesi gereken bir otobottur.

5) egitim tek tip insan yetistirmek icin kullanilacak
basarili bir ulkenin onundeki en buyuk engel egitimdir. egitilmis ve yeterli zihni veriye sahip her birey devlet icin bir tehlikedir. bilinmelidir ki egitimli her birey kafasini ve bakislarini ayak parmaklarindan cektiginde gorecegi ilk nokta karsisidir. ve karsisindaki bizi gorunce de ezip gecmek isteyecektir. bu yuzden egitimi iyi kullanip birbirinin ayni bireyler yetistirmeli, toplum icindeki dikey hareketliligi engellemeliyiz.

6) aslani egitmek istiyorsan kirbacin olmali
aslanlari egitip sirklerde istedigimiz gibi kullanmamizin tek yolu bilindigi uzere onlari kirbaclamaktir. peki halkin kirbaci nedir? halkin kirbaci yasaklardir. 21. yuzyil halki yasaklarla biktirilmali ve direnci kirilmalidir. attigi her adim takip edilmeli, mumkunse hareket alani en aza indirgenip onu kapatilmalidir.

7) sehrazat 1 lira olacak
bu madde de diger maddelerin ciddiyetinin anlanmasi icin belki de en gerekli vurus, son noktadir.

isbu saydigim 7 maddelik kalkinma plani, cok sevdigimiz devletimizin bekasi icin oldukca gerekli ve yerinde acilimlardir. bu yolda gittigimiz taktirde daha cok ekmek yeriz, biz ekmek yedikce firinci kazanir, un degirmenleri kazanir, bugday ureticileri kazanir.