bugün

aşırı derecede kilo alan partnere söylenmiş sözdür. bundan sonra olacaklardan kimse meshul değildir. *
regl dönemindeki bir kadına kullanıldığı takdirde cinayetle sonuçlanacak cümle.
samimiyetin ucunu kaçırmaktır.
kişinin kendisinin bariz öküz olduğu önerme.
samimi erkek arkadaşına söylediğin takdirde sorun olmayacak, bi kadına söylenildiği takdirde...hayal etmek bile istemiyorum sözlük.
karşıdan "ama hayatım inekler öküzlerden hoşlanır" gibi bir cevap gelebilir. kullanılırken dikkat edilmesi gerekir.
herhangi bir dönemde kadına söylenmesi sonucu cinayet sebebi olan söz.
bir nevi kontrolsüz güç kullanma durumu. yapıcı değil yıkıcıdır bunu bu şekilde dile getiren insan. karşındakini uyarmaya değil, mevcut durumu bir kusur olarak algılatıp onu sıkıştırmaya çalışmaktadır. hep dış mihrakların işi gelmeyin oyuna.
aslında az ye demek lafı da aynı kapıya çıkıyor ortalama olarak.
yani bir nevi iti an çomağı hazırla vs. iyi insan lafın üstüne gelir gibi birşey olsa gerek.
`kzı arkadaşınıza söylediğiniz takdirde göz yaşlarıyla dolu dramatik bi ayrılığa hazırlıklı olun.

kaldıramaz zira..

-az ye biraz öküz gibi oldun.
-gulp! ... ne ne ne ne ne ne ne !!!!! ne gibi oldum..???nasıl ya nasıl. anlamıştım zaten benden soğuduğunu, tanrım ne kadar aptalım, beni sevmediğini görmezden geldim, sana aşık olduğum için kendimden/fiziğimden demek istiyor/ nefret ediyorum, bi daha görüşmeyelim...

iki dakika sonra kız arkadaşın yanında ağlayarak;
-böyle böyle böyle dediiieee.. şişmansın dediiee.. ök-ök-ökü-öküz gibi oldun dedieeeee...
-olmaz bişey canım, al bak nutella ye biraz seratonin hadi hadi..`
yakışıklı değilsin ama sempatiksin demek yerine tipsizsiz la lavuk demek gibi bişeydir herhalde.
erkek - ee.. aşkım bişey diyeceğim ama..
kadın + hmmmphhımmm.. ekmeği versene. ne diyeceksin?
- al. ya seninle ilgili işte.
+ dilim değil ya, somunu ver somunu. hah, neymiş benle ilgili?
- ee.. ıı.. daha mı az yesen ki acaba diye şeyetmiştim de..
+ oha! sen iyice öküz gibi oldun ha! ne dediğini bilmiyorsun. hani beni her türlü seviyordun?! nankör! fırına bak, yaktın böreği allahın cezası! şu ekmeğin içine de makarna koy getir, benim dizim başlıyor içeri geçiyorum. ayrıca bu öküzlüğün için bu gece kanepede yatacaksın.
(bkz: küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler)
genellikle ortamdan sizi silmek için kullandığı zayıf minyon arkadaşların silahıdır.
-Öküz gib oldun be kıç göbek ayrı ayrı sallanıyo az ye!
+Hayvan
-Bana diyene bak domuz gibisin be!
+Bitti!
(bkz: bir kadın a söylenebilicek en kötü şey)
güncel Önemli Başlıklar