bugün

ankarada bir semt... 600 yataklı bir askeri hastaneye de sahiptir.
sgk eğitim araştırma hastanesi ve yunus emre halk pazarı' nın bulunduğu ankara semti. altındağ ilçesine bağlıdır.
yıllar önce 600 yataklı şimdi kaç yataklıdır bilmiyorum ama o hastahane mevki askeri hastahanesi.
birde türkiye'nin en iyi hastahanesi seçilen yıldırım beyazıt hastahenesi vardır.
rus pazarına da sahip (ama henüz rus sattıklarını görmedim hahaha:P ).
hatta o pazarın yakınların bisikletimizi çaldırmıştık. boş bırakmaya gelmiyor.
ulusa çok yakın, yiba çarşısına dahada yakındır. etlik'ten ulusa giderken yanından geçersinizde farketmezsiniz. kara, hava ve deniz kuvvetleri komutanlıklarının lojmanlarınıda barındırır içinde. deniz kuvvetleri lojmanları kanımca en iyisidir, ulaşım bakımından. 5 yıl orda kaldım birde ordan biliyorum. atatürk lisesi vardı, karlı günlerde sahası buz pateni alanı gibi olur kayardık orlarda.
yukarılarına doğru çıkarsan iskitlere doğru gidersin ki hayatının hatasını yaparsın. askeri lojmanların bulunduğu yerler nezih ama diğer yerler için öyle diyemeceğim.
10 yaşından beri yaşadıgım semt. ankarada en yaşanılabilir yerdir çünkü artık eskisi gibi ne tinerci var ne olay var ama hırsızlık hat safhada. bunların dışında ankaranın heryerine ulaşım var.
ankara'nın giriş ve çıkış kapısı olarak nitelendirildiği için bu ismi almış semttir.