bugün

dün ilk kez fatih altaylı nın dile getirdiği karşılaşmadır. murat bardakçı da programda bulunabilirmiş. konu islam alimliği olacağı için murat bardakçıyancı gibi kalacaktır.

yaşar nuri öztürk baskın, gayet bilgili, gergin, ancak modern islamı savunan bir tip; cübbeli ahmet hoca ise en az onun kadar bilgiye sahip, dini açıdan tavizleri sevmeyen, esprili ve falso vermeyen duruşuyla coğu kesimden sempati toplamış birisi.

özellikle dini tavizler konusunda çok ateşli tartışmalar geçeceği kesin. fetullah gülen e yüklenme konusunda hemfikir olabilirler. ibre yaşar nuri den yana olsa da ahmet hoca da soğukkanlılığıyla puan toplayabilir.

fatih altaylı bunu başarırsa televizyonculuk adına son zamanların en buyuk basarılarından birini yakalıyabilir.

merakla bekliyoruz...
cubbeli ahmet hoca dini değiştirmeye çalişmiyor, yaşar nuri dini zamana ve kendi isteklerine uydurmaya çalişiyor.

(bkz: cübbeli ahmet hoca yaşar nuri öztürk kapişması)
Yaşar nuri'ye hakarettir.
karşılıklı rediyeleri kapışmaları türkiyedeki tüm komedyenleri sollar .
Alemde cubbelinin tokatlayamacagi adam yok kulvarinda.
yaşar nuri nin sağlı sollu yürüyeceği yürürken tokatlayacağı versustur.
yaşantılara bakmak lazım yaşantılara kim nasıl yaşıyor buna bakmak lazımdır . kim islama en uygun yaşıyor ise o net aldı müsabakayı . net yani bu .

sünnete uygun yaşamaktan bahsediyorum ehli sünnet yaşamaktan bahsediyorum . efendimizin öğrettiği yaşam tarzını kim benimsemiş ve yaşantısına uygulamışsa o alır .

islama göre yaşamak başka batı ülkelerine özenerek onlara uymaya çalışarak onlar gibi giyinerek onlar gibi yiyip içerek onlara göre yaşamak bam başka tabiki anlatabiliyormuyum .

aklı ve kalbi hatta ruhu dünya zevkleri dop dolu olan dünya zevklerinin peşine düşmüş o bar senin bu parti benim şu kokteyl bunun tarzında yaşayan biriyle sünnete uygun yaşayan islamın şartlarına azami derece uyan birisi ile arada gözle görülür dağlar kadar fark vardır . islama uygun yaşayan 5 vakit namazını kılar orucunu tutar yalan söylemez harama bakmaz gıybet dedikodu etmez vesair .

boş işlerle işi olmaz vakitde bulamaz zaten .

o zaman hangi kulvarda kimin kimi alacağı belli olacaktır . net .

yaşar yada cübbeli ahmet hoca alır demiyorum onu ben sizlere bırakıyorum bu tip kıyasları yapacak makamda birisi olduğumu sanmıyorum çünkü ben kimim ki yani .

herşeyin ama herşeyin en doğrusunu yüce allah bilir kalplerin gizlisini bilen o dur .
dini bilgisi çok ileri olmamasına rağmen bardakçı bile yaşar nuri'yi göt etmiştir. yaşar nuri göt sıkışınca ''şimdi akademik kelimelerle milletin aklını bulandırmayın'' deyip sorulan sorudan kaçan ayet ve hadisleri hiçe sayıp kafasına göre yorumlayan, kitap yüklü bir merkeptir.
ideolojik bakmayın arkadaşlar, cübbeli her türlü mat eder.

hatta cübbelinin mat edemeyeceği adam yok.

müthiş bir hafıza var. alanında ender insanlardan.

bir kerede objektif olmayı deneyin yahu.
al birini vur ötekine.

ikisi de parasına bakar. eğer çıkacakları televizyon programının formatında ikisinin kavga etmeleri varsa, kavga eder paralarını alırlar. forrmatta güzel güzel konuşmak ve birbirlerine gülücükler atmak varsa, birbirlerine gülücük atarak paralarını alırlar. sonuç itibari ile onlar din üzerinden paralarını alırlar. bize de reytingleri yüksek tutmak kalır.
televizyonda görülüp görülebilecek en büyük islam bilgini cübbelidir. zeki de bir adam olduğu için bilgileri arasında oradan oraya zıplıyor ve hiçbir soruyu da yanıtsız bırakmıyor. önemli olan da bilgiden çok, onu kullanabilme kabiliyetidir zaten. cübbeli'de bu var. yaşar nuri ise cübbeli'ye göre gayet sığ bilgileriyle ve saçma yorumlarıyla konuşuyor. islam hakkında bilgisi olmayan insanları etkileyebilir, ama cübbeliyle bir tartışma programında karşılaşırsa, bu onun sonu olur.
Cübbeli kaynak olarak kuran ve hadisleri gösterir. Yaşar ise kıçını.