bugün

kıyamet alametlerinden biri olurdu herhalde. ama yine de iyi olurdu be!

mesela düşünsenize cübbeli ahmet hoca'nın tkp'ye geçtiğini, ya da muhafazakar kesimi belki de solun en uç noktası olan bu partiye davet ettiğini. bence her türlü siyasi atmosfere sahip bu ülkemize de bir renk gelirdi.

aynı şekilde mhp'nin başına milliyetçi hristiyan bir türkün geçmesi ya da ne bileyim konyada, erzurumda sosyalistlerin bazı ilçeleri alması, saadet partisinin 1 mayısta meydanlara çıkması falan ülkemizin demokrasisi açısından iyi renkler olurdu. zaten islamda bir nevi yeşil sosyalizmdir dememiş miydi mehmet bekaroğlu. bence partilerin farklı seçmen kitlelerinden oy almaya çalışması veya halkın genelini dikkate alması güzel bir şey.

bu nedenle;

beş yıldızlı iftar yemeklerini protesto eden muhafazakâr sosyalistler,

mhpde görev almak için yanıp tutuşan hristiyan türkler, ateist/deist türkçüler,

chpnin imam belediye başkan adayları, başörtülü milletvekili adayları,

akp'nin ateist öğretim görevlisini partiye alması vs. bunlar güzel atılımlar bence.

eğer ülkemizin siyasetine renk getirecek ve yeni oluşumlar sağlayacaksa ben bu tür renkli katılımları destekliyorum. ne olursa olsun hacı hocası da, ateisti de, komünisti de, ülkücüsü de, mini eteklisi, çarşaflısı da bu milletin evlatlarıdır. çarşaflıların sürekli milli görüşe oy attığı veya minili kadınların sadece chp'yi desteklediği, sol eğilimli milliyetçi seçmenin mhp'ye oy veremediği bir ülke tekdüze ve çok sıkıcı olmaz mıydı...