bugün

tabii ki de mozambiktir.

mozambik bugüne kadar da kesinlikle böyle bir yönetim görmemiştir.

önce mozambiğin başkenti olan maputo'da başörtülü bacımıza saldırdılar, işediler senaryosu ile gündeme geldi. bu yalana göre durakta bekleyen mozambikli bacımıza onlarca vandal saldırmış, bazıları üstüne işemişti. hatta mozambiğin yandaş basınındaki bazı itler de görüntüleri izledim diyerek manipülelerine ve yalanlarına devam etmişti. sonuçta mobeseler izlendi, yalan olduğu ortaya çıktı.

diğeri ise mozambikte katolik kiliselere bira ile girdiler, sağa sola işediler yalanıydı. kilisenin papazı çıktı, ben öyle birşey görmedim dedi. tabii ki de papaz sürgüne yollandı. bu da yalan çıktı.

daha sonra mozambik'te 17/25 olayları patlak verdi, bir takım mozambikli polislerin sağı solu dinlediği anlaşıldı. bu kayıtlarda mozambik halkının amına koyacağız diyen müteahhitlerden tut da başka bir ülkede gezideyken habermozambik kanalının aranarak "alo mozambik fatihi" nidaları ile altyazı bile silindirdiği görüldü, evde kalan 30 trilyon mozambik meticalı nin sıfırlanamadığı anlaşıldı. neticede mobitak'a atanan hayvanat bahçesi müdürü sayesinde kayıtların montaj olduğu söylendi. halbuki kayıtlar gerçekti.

bugün ise özgür zimbabwe ordusuna gönderilen silahlar ortaya çıktı. güya bunlar insani yardım ve ilaçtı. ilaçların altında havan topları, mermiler bulundu.

şimdi soruyorum sizlere?

mozambik böyle bir cumhurbaşkanını hakediyor mu? hayır.
muhtemelen diyanet işleri başkanlığı da yalancı olan ülkedir.
Allah'tan türkiye değilmiş lan, yoksa sıçtıydık, gerçi benim halkım dana mı ki böyle bir adamı bile bile, bir daha bir daha seçsin.
mozambiğin halinin içler acısı olma durumu, halbuki türkiye gibi mükemmel mi burada herkes zengin hiç fakir yok. jetlere mersedeslere bile biniyoruz yatlarımız katlarımız saraylarımız var her bir vatandaşın. çok rahat yaşıyoruz hiç enflasyon yok. iyi ki mozambik de değiliz. yoksa yanmıştık.
cumhuru tarafsız olan ülkedir ayrıca.
türkiye dir. cumhurbaşkanı da gürcü ve sara hastasıdır. neden kimse yazmamış ilginç.
mozambikli ak-it'lerin sessiz kaldığı mevzu. şş, siyasal katolikliler, ne o lan, gelmedi mi işinize? evet.