bugün

ışid'in cumaya gitmeyenlere verdiği ceza videoda görüldüğü gibidir:

http://sozcu.web.tv/video/7sbmcgq8z7k

şeriatten hayır geleceğini, dinde zorlama olmadığını iddia edenler ithaf edilir.
türbanlılar memur olamaz diyen kemalist zihniyet gibi cahil kişilerdir. hatta bunların cezası 5 dakikada geçer. kemalistlerin cezası bir ömür boyu sürer.
kimisinin "kemalistler de türbanlılar memur olamaz diyor" diyerek haklı çıkarmaya çalıştığı cezadır.

ey cahiller, size dininizi öğretmekten bezdim artık. her şeyden önce islam'da kadının memur olma hakkı var mıdır ki asıl mesele kemalistlerin türban yasağı olsun? yönetim işlerini (ki memurların yaptığı budur) kadınlara bırakan milletlerin başına gelenlerle ilgili hadislerden mi başlayayım anlatmaya, yoksa kadının kocasından izinsiz evden çıkmasını, yanında bir erkek yoksa, kocasının izni olsa bile bir şehirden bir şehire yolculuk etmesini yasaklayanlardan mı? yoksa kadınların yabancı erkeklerle bir araya gelmesini yasaklayan kurallardan mı?

kadınların türban takarak kendini erkeklerin arasına atması, yönetim işlerine soyunmaları ehl-i sünnet ve'l cemaat anlayışına göre haramdır. refah döneminde bu husus az çok vurgulanırdı.

ama ne zaman ki malum zihniyet palazlandı, marketlerinde erkeklerin arasında ucuza çalıştıracak türbanlı kadınlar lazım oldu, islami emir ve yasaklar yok sayıldı. hatta akp döneminde devlet kreş açılmasına ciddi destek verdi.

sizi gidi iki yüzlüler sizi...
islam'da kadının memur olma hakkı vardır. cahillere duyurulur. hazreti ömer devrinde muhtesipliğe atanan kadınların olduğu rivayet edilir. halifenin yardımcıları kadın olabilir ama halife kadın olamaz.