bugün

yazarların covid 19 döneminde kaleme aldıkları hatıratlarıdır.

"şöyle güzelinden bir korona testi yap bakalım" demiştim doktora. güzel de yaptı sanırım, sonuç pozitif. bakanlıktan bir kaç tekin durmayan adamın beni arayıp, adresime bir kutu ilaç getirip bırakmaları hayatımda yaşamadığım bir şeydi. insan her şeyi yaşamak istiyor. tamam canım her şeyi de değil...

çevremdeki insanların haber alır almaz canlarının derdine nasıl düştüklerini görseniz, mahşer gününden kısa bir teaser derdiniz. hasta bebesi olanlar, yatalak anam var diyenler, ah bilmem kimimiz yeni ameliyat oldu diye sıkıntılananlar... inanın içten bir geçmiş olsun diyenim olmadı. herkeste "ya bende de varsa" telaşesi oluştu. hasta adam alıngan oluyor. alındım. karı gibi gücendim.

bilmemek erdemdir. covid olduğumu bilmeseydim daha rahat olurdum belki de. mesela 2014 senesinde kız arkadaşımı sikmişlerdi. haberim olmadığından çok rahattım. yani görseniz, hiç manitasını başkası sikiyormuş gibi değildim. bir de şey olur bilirsiniz; size kesinlikle hayır derken ona seve seve götten verir... bruh. bir ilaç getirdiler sabah 8 tane, akşam 8 tane içilecekmiş. günde 16 tane bonibon yutsam karaciğeri elime alırım bu nasıl bir doz anasını avradını sikeyim?

bu meretin trilyon km uzaktan* bir yarasadan çıkıp, taa istanbul'un güngören'ine, bana gelmesi yani nerden bakarsan bak o şekilde yani. ırkçılık gibi düşünmeyin ancak ne kadar çinli varsa yedi sülalesini sikeyim. ne demiş metehan; "aynen öyle..."

karantina bölgemde bir ben varım yalnız bir ben. kimsesiz, naçar. karantinama yakışacak, bağışıklığı kuvvetli, iri baldırlı bir kız arıyorum. onunla koronalı çocuklarımız, yarasayı çiğnemeden yutsa bile bir şey olmayacak bebelerimiz olmasını istiyorum. zira tiktok izlemekten kriz geçireceğim. yeni normalinizi sikeyim.

saygılarımla.
Yediğim börek tatsız tuzsuz olmuş diye börekçiye trip atmıştım. Meğer tat ve koku kaybı başlamış. Doymuştum orada ama sırf zevk alamamıştım diye oradan çıkıp bitişikteki lahmacuncuya girdim. Orada da tat ve koku alamayınca fark ettim semptom olduğunu. Yemeği yarıda bırakıp apar topar hastaneye gittim. Sonuç pozitif.
çok büyük bir penisim olduğunu düşünmüyordum. kadınların hep yalan söylediklerini, abarttıklarını zannederdim. testim pozitif çıktığında eve eskort çağırdım. sabahına kadın titreyerek uyandı yanımda. işte o gün anlamıştım penisimin çok büyük olduğunu. zira sevişirken kadın, "ciğerime kadar soktun yavaş" demişti...

covid 19 rakamsal olarak da uygun benim için. yaklaşık olarak tabii ki. yani yarın evrilip covid 21 olsa bile neredeyse aynı sayılır. virüsün belini kırmak tabiri de yakın geliyor bana. bir yerden tanıdık gibi gibi. bazı vak'alarda ciğerlere inmesi olsun, halsizlik ve sırt ağrısı yapması olsun. yani korona olmamışsın da ben sikmişim sanki. o kadar olur!

çin'den gelip beni de evimde vuran bu lanet virüse karşı korunmaktan başka çare yok. ya korunacaksın ya da geri çekileceksin. iş işten geçtikten sonra ilaç kullanma olayı sıkıntılı. yan etkileri çok maazallah, sonra çocuğu olmuyormuş insanların filan.

ulan bu virüs sekse ne kadar benziyor amk.
Covid in bir sürü yan etkisini okumuştum ama ilk defa zeka geriliğine ve mizah yeteneğini sıfıra indirdiğine ilk defa şahit oluyorum.