bugün

on metre oteden giydigi elbisenin markasini belli etmek isteyen insandir belki de.o nasi bi kumastir kardesim nerde gorsem anlarim.
kıtlıkta dağıtılmış misali sokağa çıkıldığında her 10 kişinin 4 ü 5 inde aynı kıyafeti görülen ve pişti olmayı seven insandır.

bir diğeri için:
(bkz: lcw)
dandik diye nitelenen kıyafetlerinin yıllarca dayandığına şahit olmuş insandır. ulan bir gömleği var bende kefenim olacak. en sevmediğim kıyafetimdir ve hala direnir.
(bkz: collezione giyen insan zekası)
aynı süre boyunca giyeceği gömleğe 100 lira, pantolona 200 lira vermek istemeyen insandır. haklıdır.
uludağ sözlükte başlık sıçıp , saçmalanmasına fırsat veren insandır.sanane be nereden alışveriş yaparsa yapar. mavi den bi don aldın diye sınıf mı atladın? mal!!!
ikinci yıkamasında solacak yada yırtılacak olan pantolona dünyanın parasını veren adamdır.
hem alışı hem de verişi son derece guvvatlı insandır.
Kafayı elbise markasiyla bozmuş, kisiligini giydiği elbisenin markasıyla ortaya koymaya çalışan tikinin hedefi olmuş insandır. "Sokayim markasına, collezione'una, lacoste'una" diyecek insan da olabilir...
tek yıkamalık ürün almaktadırlar.
(bkz: küçük sırlar ı izleyenler bunu beğendi)
alış veriş yapabilecek üst baş bulabiliyorsa helal olsundur.
semt pazarının imkanlarını değerlendirse çok daha sevinmesi mümkün olan insandır.
lcw den alışveriş yapan insandan daha iyi durumdadır.
akıllı insandır. tommy hilfiger, lacoste, calvin klein, emporio armani, just cavalli, prada dan alışveriş yapıp sonra bu elbiselerle, türkiye de hava atmak zorunda kalan sonradan görme insandan çok daha orjinal insandır.
13-23 yaş aralığındadır. artık olmuyor arkadaş dükkanı bile ufak gelmeye başladı.
çok gerizekalıdır.
yaklaşık 6 sene önce yapsaydı bu eylemi, hak vereceğim kişiydi. zira 6 sene önce aldığım tişörtleri hala ilk günki gibi giyebilirken, yaklaşık 3 sene önce aldığım tişörtler, pantolanlar vs. ilk yıkamada perte çıkmıştır. bu durum canımı sıkmıştı ve bu kadar kaliteli mal üreten bir firmaya ne oldu diye merak edip e-posta attım. "ürünlerinizde sulu boya mı kullanmaya başladınız, ilk yıkamada hepsi boya verdi" girişiyle e-postamı tamamladım. kısa bir süre sonra beni aradılar (numaramı yazmıştım tabii), birkaç şey anlattılar, ürünlerin kodlarını istediler falan, verdim. bir de derdimi anlattım collezzione çok bozdu şeklinde. o gün bu gündür bir şey aldığımı hatırlamıyorum collezzione'dan. pişman mıyım? hayır asla.
pazara gitse daha iyidir.
2006 da collezione dan alış veriş yapan adam zengindir, 2009 da yapan kalitedir, 2012 de yapan sıradandır.
marka giyip kendini adam zanneden sığırdan daha zekidir belki de.
collezione'u dünyanın en kaliteli markası sanan insan değilse sorun yoktur. var öyleleri biliyorum.

-tişört güzelmiş.
+herhalde yani collezione!

ve ya,

-tişört hiç hoş değil.
+nasıl yani? collezione lan bu!
bütçesi kısıtlı insandır.
sözlükte kendini tikky göstermeyen insandır,
aynı zamanda akıllıdır, nihayetinde bir tshirt e 100-tl vermek pek mantıklı değildir elbette emeği ile kazanan için.
neredeyse artık her sokak başına bir şubelerini açacaklar. tamam iyi güzelde. yaaa! bir bayanın üzerinde gördüğüm kıyafetin ''amanınnn ne cici bir etekmiş'' dediğim an'dan itibaren bir kaç saat sonra , son dakka golünü atan diğer bayanın üzerinde görmemle ''lann collezione bedava mı dağıtıyor'' dememek elde değil. gün gelip bir gün giyinmekten tiksineceğim ,çıplak dolaşacağım yeminlen...