bugün

cnbc-e izleyenlerin elit sayılması dolayısıyla düşündüğüm hede.
doğru bir önermedir çünkü kültürümüze;
(bkz: aşk-ı memnu)
(bkz: yaprak dökümü)
(bkz: küçük kadınlar)
(bkz: kavak yelleri)
(bkz: kimin eli kimin cebinde) daha çok yakışmaktadır.
doğru bir önermedir. Yıllar bize zorla kültürümüze aykırı bir kanal olan cnbc-e izletiliyor. artık yetkililer duruma el koysun ve kapatsın şu kanalı.

edit : Ulan ben kimlerle aynı sözlükte yazıyormuşum. Gidip bi mağaranın duvarlarına kazısam bu entryi belki mağarada ki ayılar anlardı ironiyi. Ulan ben varya sizin okuduğunuz oku... neyse devam edin.
herkesin tırım tırım ortalarda dolaşıp saint valentine's day i kutlama çabasında olduğunda şu günlerde kendi kendini yalanlayan önermedir.
ultra über kültürümüze hiçbir şeyin yakışmaması durumu. (bkz: yürü git ya)
kültürümüzün cnbc-e'ye yakışmamasıyla hiçbir alakası yoktur. korkmayın..
Cnbc e bırak türk kültürünü amerikan kültürüne bile uymuyor.
Şöyle ki , cnbc-e dizilerindeki bütün esas kız ve oğlanlar -dizi içindeki kurguda- kesinlikle yahudidir.
Kim çok başarılı dedektif o kesin yahudidir.
Kim en iyi polis kesin yahudidir.
Kim en zekiyse o kesin yahudidir.
Amerika'da bir dolu halk var. Bu cnbc-e dizileri sadece yahudileri örnek ve mükemmel gösteriyor.
Amerikan halklarına bir çeşit hakarettir bu.

Hadi bir komplo teorisi yapalım
Yahudilerden nefret edilmesini isteyen antisemitistler yahudileri insanüstü gösteriyorlar.
samanyolu tv, tgrt izleyicisinin yakıştıramadığı durum.

o televizyonları izleyeceğime radyo dinlerim daha iyi.
kültüre yakışma olayını temelden sarsan düşünce. (bkz: sarsılarak boşaldım)
csi new york vs arka sokaklar kıyaslamasıyla ne kadar doğru olduğunu fark ettiren tespittir.
(bkz: batının cnbc-e sini aldık)
doğru tespittir. hededir.
doğru tespittir. cnbc e'nin de öyle bulunduğu ülkenin kültürünü yansıtmak gibi bir derdi yoktur zaten. buradaki amaç farklı bir kültürü, dili, yapımları tanıyabilmek. her televizyon seyreden televizyondakiyle aynı hayatı yaşayacak diye bir şey yok. bu kişiliği oturmamış insanların yapabileceği bir eylemdir. diğer insanlar ise farklı olana daima pencerelerini açık tutar ve işine yarar şeyleri alır ki gelişip zenginleşebilsin. yoksa fabrikasyon, basmakalıp, kültürün asker gibi dizdiği düz adamlardan ne farkımız kalır?
keşke tek kanal cnbc-e kalsa. en azından ruhumuz türk dizilerin sahteliğinden, basitliğinden, yapmacıklığından kurtulur.

türk dizilerindense yabancılara yaklaşan sadece 1 dizi gördüm sadece.
eskiden misyoner yollarlardı şimdi kanal açıyorlar, direk dinsiz yapmak için, çünkü dolu kap dolmaz, önce boşaltmak lazım, sonra içine ne koyarsan alır.
cnbc e yayıncılık amacını tam yansıtabilmektedir farklı kültürler ve farklı dillerden yayın yapar izlenilen dizilerde işlenen konular onların hayat tarzıdır ve böyle değerlendirmek gerekir asıl tehlike türkiyede yayın yapıp türk kültürünü farklı bir biçimde yansıtan kanal ve yapım şirketleridir.
fox tv'yi kültürüne yakıştırıp cnbc-e'yi yakıştıramayanların düşüncesidir. *
talk show'ları bi bokuma benzemiyo ama yayınlanan diziler 'ötesi yok cinsinden' ayrıca daha geniş pencereden bakabilmenizi sağlıyor. Örneğin artık Arka sokaklar başlarken ben olayların nasıl gelişebileceğini katili, hırsızı, tecavüzcüyü vs. anlayıp izlemiş kadar oluyorum büyük oranda da tutuyor böylelikle 1buçuk saatlik muhtemel zaman kaybının da önüne geçiliyor.