bugün

cem yılmaza gırla küfür edilmesini sağlayan gösteridir.
--spoiler--
Aklı yok fikri var
--spoiler-- * *
aygazın tüp kamyonunun çıkarttığı ses ile ilgili en çok güldüren espiriyi yaptığı gösterisi.
--spoiler--
hi guys!
--spoiler--
mükemmel olmuş gösteri. ilk 5 dakikası acaba gülecek miyim stresiyle geçerken 10. dakikadan itibaren tüm salon gülmekten yerlere yattı. zaten "hi guyss!" kısmından sonra herkesin kayış koptu.

--spoiler--
anladınn?
--spoiler--
başından sonuna kadar altıma sıçtığım cem yılmaz bombası.
çene ağrıtan gösteri. uzun zamandır böyle gülmemiştim. salon yıkıldı bildiğin. Gitmeyen kalmasın. Dur şüphesi yeter.*
-spoiler-

Yaz. özledim.

-spoiler-
birinci bölümde güldüren, ikinci bölümde gülmekten öldüren bir cem yılmaz eseridir. izleyin izlettirin.
çıkışta diyafram sıkıntısı yaşatan cem yılmaz gösterisi.
gülmekten çenemi bir ara hissetmediğim olmuştur. biraz ön yargılıydım bir önceki gösterisine nazaran ama çıkınca hiç bu kadar güldüğümü hatırlamadığımı farkettim.

yalnız adam dediğini yapıyor çıktıktan sonra net olarak hiçbir şey akılda kalmıyor.
--spoiler--

kakabüs! işte şimdi sıçtınız.

--spoiler--
verdigi aradan dolayi mi beklentimi yuksek tuttugumdan dolayi midir nedir ara ara birakip gitmek istedigim oldu. belki de o sinema (gosteri desek daha dogru belki de) basladiktan hemen 15 dakika sonra bi kadinin cikip gitmesi bozmus olabilir konsantrasyonumu. yine de kahkahalarla guldugum bolumler cok oldu diyebilirim. size tavsiyem sevgilinizle gitmek yerine arkadas cevrenizle gidin.
bir ay önce 82.5 lira bugünse 10 lira bayıldığım gösteri. kimse de demedi ki olum sen ona gittin diye. isminden fark etmeliydim aslında. böyle salak bi insan olarak gösteriyi beğenmem beklenemezdi.

(bkz: overrated)
sinemada herhangi bir filme bu kadar gülmüşlüğüm yoktur. cem yılmaz yeni bir gösteri yapana kadarda olmaz sanırım.

sinema süresi 2 saat 20 dakika, 2 saat aralıksız gülmüşümdür.

ulen nasıl övsem, ne yazsam bilmedim.

paran yoksa, yeme, içme, dilen, yine git.

gidipte beğenmeyen/gülmedim diyen var ise sinema çıkışı direk acile gitsin, benden söylemesi.
güldürdü.

ama cem yılmaz ın öbür stand up şovlarının yanında çok sönük kalıyor. aynı konu üzerine 25 espri yapmazdı bu adam. bu kadar uzatmazdı.
hatta 2008 deki gösterisinde "benim mesajım yok sen ne alırsan o dur" demişti ama bunu göremedik.
hep bi mesaj verme kaygıları falan...

güldürdü. bak bu yalan değil. ama olmamış be sanki. hani ben sinema gözüyle bakıyorum buna. ha güldürdü mü? güldürdü yani. o gerçek.
Hala gitmeyen varsa ne yapsın etsin gitsin, izlesin dediğim filmimsi.Hafta sonu 3 saate yakın gülmekten çenemiz tutuldu. Evet daha iyi gösterileri de olmuştu, bu en iyisi diyemem ama sonuçta adam işinin hakkını veriyor.
Bir de adam zekasını burada da göstermiş. Canlı olarak yaptı gösterileri onca süre, "hadi birde sinema salonlarından parayı götürelim" dedi ve sonuç: kapalı gişe.
2 gün once olan çanakkale deki 6.2 büyüklüğündeki depremde bu gösteriyi izliyorduk. o kadar gulduk ki, yandaki arkadaş 'ulan sallamayın koltukları' diyordu güle güle. deprem olduğunu sonradan anladık tabi. bazıları sinemadan çıktı ama biz yine de çıkmadık izledik amk. hazır gülüyoruz.
cem yılmazı ve gösterisinin kalitesini yazmaya gerek yok ama dün akşam izlediğim de arka sıradaki kezbanlar yardı beni..

cem yılmaz küfür ediyor birinci kezban salkk diyor

cem yılmaz aletini tutuyor ikinci kezbazan aptal yaaa diyor

cem yılmaz durdu size gösteriye gelen eşlerin kavgasını anlattım mı diye soruyor seyirciye.. sinemadaki kezban bağırıyor haaaayırrrr...

gözlerimden yaş geldi cem yılmaz zaten gülme krizine soktu bu kezbanlarda eklenince gülme komasına girdik.
Fınallerden sonra gıdecegım fılm .
"Faruk eczanesi. Mm Fa.. ruk ec.. za.. ne.. si.. Şurada bi Faruk kıraathanesi var o olması ya?"
--spoiler--
faruk eczanesiiiii.. faruk eczaaanesi.
--spoiler--
özellikle taşak muhabbeti yarmıştır.

bazı gençlerimiz geceleri sevgilisine mesaj atıyor. 'özledim' bazıları da abartıyor. şöyle özledim böyle özledim inanılmaz çok özledim çılgın özledim diyor. ama bunları beyniyle yazmıyor. başkası yazdıtıyor ona. (aşağıyı gösteriyor). beyni yok fikri var. almış yanına 2 yaverini.. (ede tesbih)

-mesaj at
+ne diyeyim
-uyudun mu de
+ne yapayım abi uyuyup uyumadıgını
-çunku ben uyumadım

bi deş u esprisi yardı beni resmen.

-ne vereyim abime ?
-fa.. ruh.. ec za ne si... mmm faruk kıraathanesi var olma mı ?
-bizim kadınlarımız otomobşlde şöförün yanında donanım gibi. onlar doğal navigasyon. 'sağa dön, düz git' hatta navigasyondaki karıyı kıskanır. 'o orospuyu mu dinlicen beni mi ?'
-benim de yakında bi çocuğum olacak inşallah. zaten o yüzden evlendik. bir ara kendi kendime yapmayı denedim ama olmadı. çocuklar daha doğar doğmaz 'babaaa' diyip ölüyor (masturbasyon)

gülme krizine soktu adam bizi lan.
bir kere sinemalarda bu kadar uzun zamandır böyle bir doluluk yaşandığına şahitlik etmemiştim. sanırsın "cem yılmaz da bizi görecek mi, görecekse hemen gidelim" diyen bir kitle, canlı performans izleyecekmiş placebosu ile hınca hınç salonları doldurmuş gibi.. öyle ki en öndeki ve perdeye birkaç metre bile olmayan a ve b sıraları bile komple dolu çekiyor. bunda toplu histerik bir davranış var sanki. herkes "doya doya güleceğimi biliyorum, bari gideyim de yüzlerce kişi ile izleyeyim" diye bir motivasyonla gelmiş gibi. oysa evde izlesek de aynısı olur kanaatindeyim.

gösteriye gelince, tipik bir cem yılmaz gösterisi.
üç eksik beş fazla aynı tip espirler ama yeni şeyler de var elbette.

gidin mi gidin, gitmezseniz de büyük bir kaybınız olmaz.
eğer gidersen, ağlarsın ağlarsın... ama gülmekten.

gitmeyenlere erken tavsiye;

çene kaslarınızı gevşetip gidin. elmacık kemiklerim hala sızlıyor.