bugün

deli gibi seven ve arzulayan sevgilidir.
verse kaşar, vermese kasar. erkeklerin gereksiz paranoyalarından biri de budur.
bir ilişkide böyle bir teklife gerek var mı sorusunu akla getiren başlık. eğer bir ilişkide basamakları tek tek çıkarsanız zaten kendiliğinden olabilecek bir durum olan sevişmenin teklif edilmesi gayet abes bir durumdur. teklif edilerek yapılan bir sevişme, hem erkek için hem de kadın için, fahişeliğin bir başka boyutudur.
cinsel ilişki genelde teklifle değil de, karşılıklı çekimle meydana gelir. ama teklifle olanları da mevc... ulan bi dakka. amınakoyim zaten sevgili demişsin, sen sikmicen de ben mi sikicem?
cinsel ilişki teklifide sevgiliye nasıl sorulur bilemedim. gündeme getirilip iyi yönlerini, kötü yönlerini tartışıp karara bağlayıp, sonra da gün belirleyip hayatamı geçirilir? sen yanaş kızın vereceği varsa *
sen yanaş kız isterse olur zaten istemezse de senin şansın * teklife ne gerek var.
aşkı için herşeyi göze alan ve aşkını arzulayan sevgilidir.
kabul eden kişi kezban ise cinsel ilişkinin ortasında ben seni arkadaş olarak görüyorum diyip ilişkiyi sonlandırması kaçınılmazdır.
teklif nedir, dense yeridir. böyle şeyler soru-cevap yöntemiyle değil doğaçlama yöntemiyle gerçekleşir. eğer kişi, sevişmeyi aşağılıyor, cinselliğe ayıp/günah gözüyle bakıyorsa(bir anlamda sosyal konularda hastaysa) bu tarz bir teklifi reddedecek ya da böyle bir teklifte bulunmayacaktır. durum kendiliğinden gelişirse, engellemeye çalışacak ya da olayın akabinde karşısındakini 'basit/ahlaksız/namussuz' olarak tanımlayacaktır.

sevişmek, sevmek fiilinin karşılıklı yapılma halidir. iş-teş fiillere örnektir. ki sevmeden de yapılabilir. o zaman da, durumu, ahlaksız veya terbiyesiz veyahut basit olarak tanımlayamayız. cinsellik tüm canlı organizmalar için hem istek hem ihtiyaçtır. aynı zamanda varlığın devamı için zorunlu olandır.

ha tabi, bu yorumdan 'herkesin altına yatılabilir/herkesin üstüne çıkılabilir' sonucuna gidilmemeli. düz mantık olur bu ve hatalıdır. anlayabilen için daha fazla açıklama gereksiz. anlamayan içinse daha fazla açıklama yapmak nafile bir çaba. anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı soksan az, şiarıyla kesiyorum.
güncel Önemli Başlıklar