bugün

kafa siker, uyku siker.
(bkz: kedidir kedi)
(bkz: üç harfliler marid)
inci sözlükte böylesinden bir tane var dedirten.
Hurafedir.
bir gün kyk yurdunda gece geç saatlerde tuvalete kalkmıştım. sabaha karşı, ezana yarım saat kala filan.

koridor uzun, karanlık ve ürkütücüydü. yalnızca koridorun sonundaki tuvaletin ışığı yanıyordu. tuvalete yaklaştıkça bir uğultu geliyor ki sormayın, sanki bir kamyon yaklaşıyor bana doğru. tırstım ilk başta. koridorda eşya bulunmadığından mıdır nedir, ses yankılanıyor, uzayıp gidiyordu ve yaklaştıkça artıyordu. sonra girdim tuvalete ve ses bir anda kesildi. bizim mardinli veysel. ishal olmuş pezevenk. ondan geliyomuş ses. yat, amk gundisi dedim. çekti gitti odasına. sonra ben de işedim gittim yattım. sesi duyunca çok korkmuştum gerçekten.

bu da böyle esrarengiz bir anımdır.
(bkz: isemeli sicmali ayin)
tuvalete gidince aynaya bakamakaktır.
inci sözlükte epeyce tutan hikayelerdir neredeyse 2 günde bir anlatan biri çıkar hikayeler genelde benzerdir ama arada roman gibi olanları da vardır evde tek başınıza iseniz uyumaktan korkup ışığı yakarsınız...
Arkadasimin esinin kirmizi gozlerle ölmüs babasindan selam getirdim demesi gibi. Cin midir bilinmez ama ortada supernatural bir durum söz konusu. Yasanmis bir olaydir gencler.
Küçükken, arkadaşlarımızla ve-veya yaşıt akrabalarımızla yattığımızda daha kolay uyuyabilmek için bir birimizi korkuttuğumuz inanılması güç varlıklar. Anlam veremediğim şu an bile okuduklarımdan sonra aklıma gelince evde yanlız olduğum geldi aklıma. Zsman geçmez bu gece artık...