bugün

gecenlerde aklıma takılan salakça hatalarından herhangi biridir. efendim chp gezi olaylarına tüm gücüyle destek vermiştir hem kanal olarak milletvekilleri olarak. milletvekilleri polisin annesine dahi küfür etmiş, ak itler olarak nitelemişti. gezi olaylarını gençlerin söz sahibi olmayı isteme çabası olarak yorumladılar %95 buna bağlandı olay. bize, gencere hiçbir şey sorulmuyor diyerek hükümeti karalama kampanyası güdüldü. inanın rte nin " ben yaptım oldu" tavrından tiksinen biriyim ve her zaman bir ülkede özellikle kendi ülkemde güçlü muhalefetlerin olmasını isterim. chp izmirde vb yönetimini elinde bulundurduğu yerlerde otobüs rengi olsun bilimum şeyleri internet ve sokak röortaji şeklinde gençlere sordu ve ona göre kararlar aldı ve hep tabanının gençliğiyle ve eğitim düzeyinin yüksekliğiyle övundü. sen bu kadar genç fikirlere saygılıysan, bunun için seçmenini taksim e döküyosan cumhurbaşkan ı kim olmalı? sorusunu neden bi kez olsun gençlere sormadın? neden? hani önemsiyordun, hani demokraside beraber karar verilirdi. bi kaç millet vekili ve denktaşı bahçeliyle oturup bu kararı almadın mı? hani gençlerin fikri. eminim gençlere sorulsaydı en azından çok daha aklı selim bi aday için seçenekler artardı. ekmeleddin bey rte ye rakip olamaz. örneğin baykal rte ile başabaş yarışabilirdi.
edit: kimseye düşman değilim.
cb adaylığı meselesinde kim olsa birileri karşı çıkacaktı.işin doğasında bu var. baykal olsaydı, kasetinin devamını piyasaya sürmeyeceklerini nerden biliyorsun.. ayrıca baykal'ı sevmeyen, sevenden daha çoktur. kısacası gençlere sormaya kalksan muhakkak yine birileri memnun kalmazdı. bana göre ekmeleddin olabilecek en iyi adaydır, gerçekten çatıdır.
her ne kadar bahçeli ve kılıçdaroğlu beğenilmese de -ben de beğenmiyorum- çıkarılan aday zorunluluktan ve doğru. gençlere sorsan solcular "emine ülker tarhan, o atatürk'ün kızı!" derlerdi. mhpliler de "meral akşener" dedi mi erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı kutlu olsundu. ekmeleddin ihsanoğlu'na ilk başta tepki göstermiştim çünkü tanınmıyordu ancak biraz kafa yorunca kendisinin zorunluluktan aday gösterildiğini, en doğru adayın da ekmeleddin ihsanoğlu tarzında birisi olduğu gerçeği kapı gibi ortada.
tayyibullah'ı indirek te nasıl indirirsek indirek mantığı.