bugün

sn. recep tayyib erdoğan kıdemli muhalefet partisi chp başkanlığına getirilmelidir.
ağır olacak ama ne yaparsa yapsın, cehape bundan sonra seçim falan kazanamaz. elbette mümkün değil, hatta m.kemal dönse bile. %30'da kalırlar.
odun, kömür, beyaz eşya falan dağıtmak...

kpss, öss var bir de...

fiyatına göre yani...
kılıçdaroglu istifa etsin yerine kimse gelmesin.
daha etkili bir seçim propagandası.
akp yi en can alıcı yerinden vurmak.
realist olmak.
ülkemizdeki bazı insanlara beyin nakli yapsak mesela.
neyse vazgeçtim %49.83 çok masraflı olur. ölü taklidi yapalım geri kalanlar olarak, belki giderler de chp kazanır.
(bkz: umut fakirin ekmeği)
not:lütfen eksilemeden ayrılmayın hatrım kalır sonra.
insanları korkutarak siyaset yapmayı bırakıp şu anda yapılan şeylerden daha iyisini nasıl yapacagını göstererek sadece belli bir toplumu degilde tüm ülkeyi aynı şekilde kabul edebilecegini ispatlayarak, muhalefet yapmayı öğrenerek gerektigi yerde muhalefet partisi olmayıp bu ülkenin partisi insanı oldugunu ispatlamak için iktidarla el ele vererek.
diğer parti üyelerine beyinsiz demekten vazgeçmek.

(bkz: aziz nesin yavşaklığı)
ülkede mevcut toplam canlı sayısı içindeki, insan sayısını arttırmaya çalışmakla başlanılması gerekenler bütünüdür...
dönüp bir geçmişlerine ama baya geçmişlerine baksalar partinin kurucusu olan muhteremi bi anlamaya çalışsalar yeter bence.
kafa yorulmaması gereken şeylerdir. chp'nin temsil ettiği sınıf tasfiye edilmektedir ve bu yüzden chp'nin bırakın iktidarı yaşaması için gereken şartlar bile ortadan kalkmaktadır. askeri sivil bürokrasinin ve onların burjuva uzantılarının egemenlik gücü tekelci sermaye tarafından yok edilmiştir.
"10 adımda nasıl seviyeli, gerçekçi ve etkili muhalefet yapılır?" dersi almaları gelecek seçimler için bir umut oluşturabilir.
ekonominin dibe batması yeterli olacaktır. yapılacak ise pek bir şey yoktur.
bir kaç maddede sıralamak gerekirse;
-şeffaf oy pusulaları
-oy pusulalarını kontrol eden askerler ,chp yoksa birden bire silah ateş alır ve vatandaş hayatını yanlışlıkla kaybeder...

sonuç %90 chp iktidarı.
çok açıktır. deveyi diken...
uykuya yatmalılar.

(bkz: rüya)
dansöz e türban takıp oynatmamalı dır.

ergenekon terör örgütüne sahiplenmemelidir.
öyle efendi takılmakla olmaz bu iş. bildiklerimizi yeri gelince açıklayacağız geçiştirmeleriyle de olmaz. kazanan nasıl kazanıyor inceleyeceksin. meydanlarda bağıracaksın çünkü türk insanı sözün içeriğine değil desibeline bakar. kabadayılıksa kabadayılık, sokak ağzıysa sokak ağzı herşey mübah.

medya patronlarına tehdit, her cami çıkışına gazateci ordusu, ve olmazsa olmaz olarak baştan aşağı bir temizlik.
Genel başkan değiştirir gibi yapmak yeterlidir. Sol dünyası umut dünyası ne de olsa..
Hayatim boyunca teknik sebeplerden dolayi chp'ye oy vermek zorunda kalmis biri olarak soyluyorum ki; yapmasi gerekenleri say say bitmez, entry karakter limitini zorlar.

Basiretsiz bir genel baskan var chp'de, bu boyle. Tamam durusttur degildir bilemem ama liderlik vasfi yok. Ben ondan cok muharrem ince'yi duyuyorum, hep onun konusmalari geliyo onume?

Saglam bir muhalefet hedef olamaz, hedefin iktidar olmali ki oyle bir vizyon yok, kaldi ki saglam muhalefet hic yok. Hazirandan bu yana kac ay gecti, ben sadece akp calismalarindan haberdarim?

Kilicdaroglu hala deniz feneri'nde, abi kurtulun su statik kafalarinizdan.

Son olarak da, chp secmen kitlesi ben ve cevrem de dahil dar bir bakis acisina surukleniyor, yapilan iyi isleri alinan mantikli kararlari da gormezden geliyor.

Kisacasi saglikli dusunun ve Gote got deyin, chp'de herkese yetecek kadar ok var.
halkçılık. evet
görsel
(bkz: 1977 genel seçimleri)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar