bugün

dolaylı olarak doğru bir önermedir. dinleyin efendim, söylediklerim çıkacaktır.

efendim, bilindiği üzere şu anda solun en büyük temsilcisi chp'dir fakat artık soldan hiç bir parti iktidara gelemeyecektir, bunun içinde chp ile saadet partisi arasında gizli bir ilişki vardır, chp saadet partisinin kongresinde yönetime sokulmayan listeyi numan kurtulmuş'un tekrar yönetime sokması için kongreye gidilmesini istiyor, bu isteğinide saadet partisine bildiriyor ve saadet partisinin chp yanlıları ise bunu gizli gizli uygulamaya çalışıyorlar. chp iktidar olamadığı taktirde iktidar olacak başka bir parti; saadet partisini yeniden yapılandırmaya çalışıyor, ister inanın ister inanmayın bu böyledir... göreceksiniz...
hiçbir zaman solda olmayan bir oluşumun sağa kayması diye bir durum olamaz.
türkiye'deki siyaset gereğidir.

bir siyasi parti neden vardır? iktidar olmak için. e chp kaç yıldır yüzde 25'in üzerini göremiyor. dolayısıyla, ne yazık ki, bu tarz kaymalar yapmak zorunda kalmıştır.

keşke her parti kendi eksenini koysa ve asla kaydırmasa. ancak türkiye'de siyaset bu ne yazık ki.
bence biraz milli görüşe doğru kaydı chp.
sol tarafın 6 şerit otoban gibi bomboş olmasından dolayı akıllara gelen soru. hoş uzaktan yahut yakından oldukça komik duran bir kayışdır...

durduramıyoruz efenim sağa doğru hızla ilerliyor.

kendileri türban, çarşaf vs. olaylarından sonra da henüz taze haber olarak şunu söylemiş; "iktidara gelirsek hz.ömer'in adaletini getireceğiz"... hayır ağzıyla kuş tutmayı deneseydi daha kolay olurdu kendisi için

http://www.habervaktim.co...daletini_getirecegiz.html
görsel
görsel
chp ecevit zamanı sol du.

son 40 yıldır sosyal demokrat/statükocu...
son 20 yıldır da sadece statükocu bir partidir.

akp cumhuriyet değerlerinin altını deştikçe refleks olarak cumhuriyete sahip çıkayım dedi. iyidir kötüdür tartışılır.

sol dediğin statükocu olmaz...

rte ve akp ülkeyi o kadar sağa çekti ki... dünyanın ekseninin kayması gibi türkiyenin de ekseni kaydı. haliyle chp nin de.

seçimi rte ve akp kaybederse... tüm ülke tekrar tekrar yasakları baskıları kaldırdıkça dıgım gıdım geri sola kayar biraz.

o haliyle bile chp nin varacağı nokta sosyal demokrat olmaktır.
belki çok ilerde bizdeki merkez sağ partiler de ilerici olurlarsa sol diyebileceğimiz bir parti görürüz.

ne diyon lan sen değişik diyenler için örnek:
özal ın anap ı şimdiki bir çok partiden ilerici idi... merkez sağ bir parti olsa bile. şimdiki tüm sağ partilerin en light ı kalır yani bir nevi solunda.