bugün

sevr anlaşmasını ağzına almayan vatan haini müsvettelerin yeni bi lozan goygoyu.
koskoca osmanlıdan karış kadar toprağa düş, sevr anlaşması imzala falan sonra üstüne atatürk/inönü gelsin, lozan ile bağımsızlığını sağlasın ama hala bazı o.çocukları gelsin bunu eleştirsin.

petrol demişken, menderes dönemine bakmak lazım ama dedim ya; bu atatürk ve cumhuriyet düşmanı köpek sürüsünün bunu görecek asil kana sahip olsa idi zaten halen lozan goygoyu yapmazlardı.

bu it sürüsünün referans aldığı tiplere bakıyorsun; fesli şarlatan ve dergi çıkaran başka bi şarlatan.
ikisi de malumunuz atatürk'e ayyaş diyen adamın izinden giden varlıklar.
başka söze gerek var mı. ??
Birisi lozan'dan cikip bagimsizlik demis gotumle guldum.

Eger lozan gibi bir anlasma 1.dunya savasi oncesinde olsaydi o anlasmayi imzalamamak icin bu millet yine savasirdi.

Lozan gorusulurken ve heyet ulkeye dondukten sonraki meclis tutanaklarina bir bakilsin. O kemalistlerin okumaya yurekleri, gotleri yetecek mi bakalim.

Sonra buraya gelip ozgurluk demokrasi nagralari atatlar. Hem de bunlar.
Bak yine guldum gotumle.
geçen gün, 1947'de (inönü devri) yunanistan'a devredilen iki yunan adasını "türk adalarını yunanlar işgal etti, akp yunanlara verdi" diye haber(!) yaparak dünya saçmalama rekorunu kıran sözcü okurlarına ne anlatacaksın?
ne sevrin ne olduğunu bilir ne lozanın. adam lozandan bahsetmiş, ingilizlerin beklediği ile gerçekte yaşananı da örnek vermiş, andaval neredeyse kadeş anlaşmasından sözedecek. konu nerede, bunun aklı neresinde? normal karşılıyoruz yine de. beklediğimiz de bu zaten. model bu yani.
kendi vatanına ve tarihine bu kadar kuduz bi şekilde düşman olan başka bir topluluk yoktur herhalde.
adamlar atatürk'ü eleştirir, tutmazsa lozan. adamlar kurtuluş savaşını eleştirir, tutmazsa lozan. illa kin kusacak, itlik yapacak bir şey bulurlar. dağdaki pkk'lıdan bile daha tehlikeli ve haindir bu tipler.
bunlar fesli bi delinin ağzına bakar, ingilizlerin kucağına oturmuş bir padişahı kahraman görürler ama şeyh sait denen adamın yaptığı hainlik yüzüne musul ve kerkük olayının iç yüzünü bilmez.

yine bu kuduz hainler atatürk'ün hatay'ı vatan topraklarına katmasını gururla söyleyemezler hiçbir zaman. çünkü bu ülkenin toprak kaybetmesi bunlar için zevk meselesidir.

burada lozan şudur budur demeye gerek yok. ne de olsa bu hain sürüsü bildiğini okuyacak, kinini kusacak, tarihine leke sürmeye devam edecek.
padişah olmak için ailesini öldürten bir zihniyeti görmezden gelen, sevr ile şuanki duruma düşmemize neden olan çökük imparatorluğa laf etmezler ama atatürk ve ilerisi için kudururlar.

bi kez daha diyorum; dedim ya, bunların derdi atatürk, cumhuriyettir. gerisi teferruattır.