bugün

insanı çileden çıkaran olaydır. atam' ın partisi olmamasına rağmen halka kendilerini öyleymiş gibi lanse etmeleri, milli bayramlarda hep atatürk üzerinden prim yapmaları, kendileri yalova ve izmir'de binlerce hektar alanlık orman katletmesine rağmen gezi parkı olaylarına destek vermesi ve henüz geçen hafta hdp ile masaya oturmasına rağmen yine rte ve davutoğlu'nu eleştirerek prim yapması bıktırdı artık bizi. bu kadar riyakar bir parti olamaz. ak parti=chp arkadaş, ötesi yok. hem siyaset yapamıyor hem de partinin başından inmiyor. %27 alamazsam partiden gideceğim diyen kılıçdaroğlu %25 aldı neden gitmedi? hdp'nin barajı geçmesini kendi başarısı olarak görüp, biz istediğimizi aldık dedi. yeter artık yahu, chp'ye oy verenlerin de akpliler gibi koyundan farkı yok. ayrıca devlet bahçeli'nin de artık bırakması lazım. vasıfsız, hiçbir işe yaramayan ve siyaset yapamayan, 80 yaşındaki dedeye el öptüren bir zat. az duyarlı olsunlar ve bıraksınlar. aynı yüzleri, aynı kişileri ve aynı yalanları duymaktan sıkıldık. hep ucuz muhalefet. bugün bunlar oluyorsa akp' den daha fazla chp ve mhp' nin suçudur.

edit: malcolmachiavelli nickli yazar; duygularıma ve söylemek istediklerime tercüman olmuştur. teşekkürler!
akpdir o akp, chp olsa duramazsın...
MHP de onlardan farksızdır. Prim yapmazlar ancak bu son çareleri tabii bunu yanlız yapacak güçte değildirler.
Pkk'ya tek laf edemeyip, her fırsatta şehit kanı ile siyasi malzeme elde edip hükümetin bile değil; Erdoğanın üzerine yürümeyi kar bilir. Milli muhalefet değildir. Bu zor günlerde gel kardeşim otur masaya beraber bitirelim şu terörü diyeceği yerde Pkkyı lanetlemeyen, şehit haberleri geldikçe Erdoğan çöküşe yaklaşacak diyen, genel başkan yardımcısının bile Hdpye oy verdiği garip bir parti. Bir puan oy için çarşaflıya rozette takmış, yıllarca zulmettiği Kürtlerin kucağına oturmuştur.
Aboooo chp daima doğrunun yanındaymış dur dur bak asıl bomba geliyo daima halkın yanındaymış. La bi siktir.
Bütün siyasi partilerin amacı bu dur. Hem seçim öncesi reklamını hem de rantını bununla sağlar. ha sağlamayınca da bilir ki konuşmuyorsan ezilirsin, silinirsin bu yüzden bol bol değerlendirme(!) yaparlar. Yani ablacım, siyaset budur zaten. ironi yok.
klasik chp zihniyeti.

slogan, istismar, klişe söz ve atatürk. chp budur.
bu ülkede 12 yıldır iktidar kim kardeşim kim !?
bu ülkenin yönetilmesinden tek başına bak ne diyorum tek ulan tek başına kim sorumlu!?
bu nasıl bir zihniyet allahım inanamıyorum, bu nasıl bir adam sevdası, nasıl bir particilik !
tuttuğu takım bile yenilince takımın hocasına demediğini bırakmayan bizler askerimiz polisimiz şehit oluyor ama ülke yönetiminden sorumlu adamalara tek kelime edemiyoruz, bu mu olay susup kabullenmemiz mi gerekiyor !?

ama yok tabi anlıyorum sizleri bugünler de hele daha iyi anlıyorum.
yılan sizlere dokunmuyor. evinizin bahçesinde rahat rahat oturuyorsunuz. ülkenin şu hali sizi hiç mi hiç rahatsız etmiyor.
varsa yoksa şu parti, bu adam, şu gazete diye devam ediyor cümleleriniz. eyyyy diye başlayıp.

bu kadar basit değil.
bu işten hiç kimse o suçlu bu suçlu diye sıyrılamaz ve kimse suçunu bir başkasına atamaz.
özellikle o malum insanlar.

sen orda görev yapan askere polise yardım et allahım. biz bu zihniyete alıştık ne yazık ki ...
chp afedersiniz, halkı .......ten öteye gitmedi. adamlar milletvekili oluyor alıyorlar 17 bin, milli olaylarda başla atatürkçülüğe ohh mis... atam'ı da alet ediyorlar kirli oyunlarına ve saçma politikalarına.
akp nin her olay üzerinden askerimizi şehit edip milleti zindanlara atmasından daha iyi bir durumdur.