bugün

evet hanımlar ve beyler..

bu olaylar bugün gerçekleşmiştir sabredip okuyun lütfen.

stüdyonun dışında fotoğraflarımı almak için beklerken yandaki kafe de oturan 4 tane adam, kenarda belli ki birini bekleyen kız sigara içtiği için tehditkar bakışlar atmaya başladılar ve bu sözlü tacize kadar gitti ama kız pek umursamadı durumu ,biliyordu adamlar oruç tutuyor ve sinirli olmaları normaldi. 2 dakika sonrasında ise adamın teki kalktı ve kızı kolundan tutup biraz daha ileri çekiştirdi ve sonunda kız ağlayarak oradan ayrıldı. yaptığı sadece kenarda sigarasını içmekti, şort da giymemişti !

içeriden fotoğraflarımın hazır olduğunu söylediler ve çıktığımda o kafede bir kız arkadaşımla oturup sohbet ediyordum.

çakma müslümanlar halen aynı yerlerinde otururken yanlarında bir adam belirdi; telefonda hararetli bir tartışma yaşıyordu, telefonu kapattı, büfeye girdi, sigara ve ice tea almıştı tekrar adamların yan tarafına geçti ve sigarasını yakıp ice tea yi yudumlamaya başladı.
adamın tipi : 190 kadar boy, tahminen 130 kilo ve hayvansıydı.(yeni tanım hayvansı) o adamlar göz ucuyla ancak bakabiliyorlardı cengavere.

yerimden kalktım ve o 4 adama şunları söyledim:
- abi bakın sigara içiyor utanmadan ramazan ayında kimsede saygı kalmamış ! hadi 15 dakika önce kızı tartakladığınız gibi bu adama da yapın aynısını.

adamlar yüzüme bakamıyorlar...

-hadi abi oruçlusunuz ve bu adam size saygısızlık ediyor !
- 2 dakika delikanlı olun, sadece bir kıza gücü yetecek kadar adamsınız, hatta adam bile değilsiniz sizi şeref yoksunları..

tek kelime dahi etmediler. yerlerinden kalktılar, içlerinden birisi hesabı ödedi ve yavaş yavaş, arkalarına bakarak arada uzaklaştılar.

yazar notu: yeni bir troll doğuyor gibi saçma bakınızlar vermeyiniz. amacım trollük olmayıp , ikiyüzlülüğü anlatmaktır. orucunu tutup başkalarına karşı hoşgörülü olan insanlara ise saygım sonsuzdur.
--spoiler--
tek kelime dahi etmediler. yerlerinden kalktılar, içlerinden birisi hesabı ödedi ve yavaş yavaş, arkalarına bakarak arada uzaklaştılar.
--spoiler--

oruç oruç ne yediler ki hesap ödediler, sorusu gelmiştir akla.

güzel hikaye ama kurguda hata var yeğen.
inci vari @2 koydu diyerek başliyim.

nasıl kurguladın sen bunu, ya da hadi oldu böyle bir şey de nasıl atladın bu ayrıntıyı. püüüü..
benim. bugün metrobüsten iner inmez sigara yakan gavatın amığa goyasım vardı ama yapmadım. oruca hürmeten yapmadım. ulan dangalak, metrobüsten yüzlerce insan iniyor aynı anda, önün arkan her tarafın insan dolu. yavşak oğlu yavşak, beş dakika sabretsen de merdivenlerden çıktıktan sonra yaksan olmaz mı?
amına kodumu empati yoksunu. ama anlamaz ki gavat.
--spoiler--
--spoiler--

--spoiler--
oruç oruç ne yediler ki hesap ödediler, sorusu gelmiştir akla.

güzel hikaye ama kurguda hata var yeğen.
--spoiler--

güzel nokta ama ramazanda çoğu kafede masa işgali olduğu için ; sıcak çikolata , nescafe gibi şeyler paket içinde istemeseniz dahi önünüze konuluyor.
nefsine söz geçiremeyen müslümandır.
hem sen kimsinki karışırsın insanların yaptıklarına.
bende oruç tutuyorum ama sizin gibi rahatsız olmuyorum.
azıcık aklınızı başınıza alın.
bahaneye bak sen.
yanımda sigara içti, hayvan gibi yemek yedi, orucuma saygı göstermedi.
eğer yanınızda içilen, yenilen nefsinizi azdırıp oruç bozduruyorsa tutmayacaksın.
yok nefsine herşeye rağmen hakim oluyorsan sevabın dahada artar.
hem biraz saksıyı çalıştırın.
fransa, ingiltere v.s.de ramazanda oruç tutanlar ne yapsın?
üstelik karşındaki belki senin gibi düşünmüyor.
dinimiz gereği düşünmek zorundada değil.
böyle tepkilerlemi sevdireceksiniz islamiyeti.