bugün

muhafazakar bir mucidin, bim marketler zinciri gibi kuruluşlara konulmak ve söz konusu marketler zincirinin bereketinin kaçmasına mani olacak, metal dedektörü kıvamındaki, henüz üretilmeyip kağıt üzerinde kalan buluşudur. bunun el için olanı ise daha ziyade malum dershaneler ve "abiler", "ablalar" denilen topluluklar için çok yararlı olacaktır. arzu edilirse evde kullanmak suretiyle edinilebilir. ürün ilahi güç ile çalışmaktadır.
akepe hükümetinin birkaç dönem daha iktidarda kalması durumunda, tüm türkiyede kullanması muhtemel olan, henüz icat edilmemiş cihazdır. kullanım alanları sınırsız olup muhtemelen üniversitelerden ,kışlalardan ve yargısal kurumlardan uygulamaya başlanacaktır. ayrıca çeşitli meydanlara seyyar gusülhane konularak sokağa cenabet çıkan vatandaşlara abdest alma kolaylığı sağlanacaktır. abdestsiz gezmekte ısrar eden vatandaşlara ise seyyar gusülhanelerin yanında bulunan seyyar falaka odalarında telkin yoluyla ikna çalışmaları yapılacaktır.
cihazın trafikteki uygulamasında ise; çevirmelerde kaç promil cenabet olunduğu tespit edilerek eğer sınır aşıldıysa aracın bağlanmasına kadar gidebilen cezalar verilebilir.
mobilettir efendim. arkadaşım beni mobiletiyle bir yere götürecekti. biner binmez alet hemen arıza yapmıştı. arkadaşım da bana "cenabet misin oolum" demişti. ben de ancak içimden evet diyebilmiştim, dışmdan da hayır diyen bir ifade takınmıştım. neydi o günler!
eğer fiili manada cenabet olmadığı halde, "cenabet bir insan" diye nitelendirdiğimiz insanları da tespit edebilecekse, eğlenceli bir alettir.

düüüt.düüüt.
+ ahmet bey cenabetsizin. sizi şöyle alayım.
- ya biraz önce hanımla halvet olduk ama abdestimi aldım ben.
+ bilmem artık. devletin aleti yanlış mı söyleyecek ?
okullarda * susmayacak, sürekli ötecek olan alet.
birkaç kez marketlerde öttüğüm oldu, aklıma böyle birşey geldi.
arıza halinde nınemıze ,dedemize ayıbedecek alettir.