bugün

yadsınamaz bir gerçek. şu mübarek cuma gününde, sizlere yemin ederim ki sevgili mekkeli kardeşlerim, on üç yıldır cemaat yurdunda kalıyorum ve oda arkadaşlarımın hepsi birbirinden çekici ve yakışıklı. sigara içip leş gibi kokmazlar, rakı içip anason kokusuyla çevresini rahatsız etmezler. laikçiler gibi on beş günde bir banyo yapmazlar. her şeyi düzenlidir cemaatçi diye yaftaladağınız insanların. peşlerinde de çok sayıda sizin tabirinizle karı-kız vardır. haa dönüp bakarlar mı? bakmazlar tabii; ama yine de götleri kalkar az biraz. laikçi, atayist, tinerci ve çirkin insanlardan uzak durmak lazım. sonra niye kızlar bana bakmıyo...
(bkz: badem bıyıklarınla sev beni)
cemaatin arasında kalıp, müslümanlık dinine tabii olmuş ama müslümanlığın hoşgörü, sükunet ve üslubundan zerre nasip almamış; iğrenç bir edebiyat, dışlama ve ahlakla allah ın kullarını müslüman olsun olmasın ötekileştiren günahkarlardan daha mütevazi iletişim kurdukları içindir. (bkz: şu kürt türk inanan inanmayan mevzuları) önce insan olmak, insanca kibar kibar, telkin ve bilgi yüklü konuşmak ve argodan uzaklaşmakla olur iyi bir müslümanlık. örnek yazı ve yaklaşımlar davet ettirir kendisini... nefret sadece nefreti, tiksintiyi ve adiliği doğurur.

edit:
Müslümanım diye müslümanlık dışı edebiyat parçalayanlara !!! kim insanlara nasıl davranır, nasıl söylem kullanır, nasıl ayırtederse, allah da insanı ayıklar dert etmeyin. Bugün kafir dediğiniz ve arkasından ironi ile atıp tuttuğunuz adam öyle bir hale gelir ki... aldığınız günah yükünü taşıyamazsınız. önce insanla insanca iletişim kurmak icabeder. tane tane,,, kibar kibar,,, ahlak yüklü. Tabii misyonunuz bu değil... o başka. sizler müslüman değilsiniz.
beni benden alandır. *

o kahverengi kısa paçalı pantolonlar,
o şeriat donları,
o en üst düğmesine kadar ilikli ama kravat takılmayan kareli gömlekler,
o gömeğin üstüne kadar çekilmiş tuman,
o yana doğru taranmış geneli sarımtrak saçlar.

yarabbi ben nasıl kız doğmamışım, yazarken boşaldım amk.

(bkz: yapacağın ironiyi sikiyim emi)
önemli olan sakal bırakıp, saç uzatarak yakışıklı olabilmek değildir. önemli olan sakalsız ve az bıyıklı olarak yakışıklı olabilmektir. şimdi bu cemaatçi kardeşlerimiz, sakal bırakıp saç uzatsalar var ya... yemin ediyorum kızları üst üste koyup sikerler. tövbe yarabbi! küfür ettiriyonuz la bana!
ben onu çekicilik olarak algılamıyorum. sadece şu olay var cemaat her kesime iniyor. laikler(bende dahil) belirli kısıma hitap ediyor. o yüzden sevecen geliyor.
asıl maksadın irdelemek değil bok atmak olduğu bir durum.

çekici oldukları da doğrudur. cüppeli ahmet hoca, bursalı badeleyen imam, canlı yayında sunuculara asılan adnan oktar, internet ve tv kliplerinin üzerindeki numaralardan hatun yapan imamlar.

herşeye rağmen sigara içip leş gibi kokan, alkol alıp çevreyi rahatsız eden laikçilerden daha çekicidirler.

ha bide bunları yapamayıp, helal süt emmiş bi karı bulamayan çekiciler var bi de. (bkz: elizabeth)
laiçilerin bi' türlü sindiremediği acı gerçek.
pek de doğru olmadığını düşündüğüm durum. cemaatçi bir erkeğin polo yaka tişörtü ve kumaş pantolonuyla çekici olmadığı kanısındayım. ayrıca böyle bir sınıflamanın çekiciliğe nasıl etki ettiğinin de tartışılması gerektiğine inanıyorum.
öyle pipisini açıkta bırakacak şekilde traş edilmiş gibi duran bıyıklarıyla çekici bulan kadın, on senedir eline erkek eli değmemiş kadın olması yüksek ihtimaldir. he yok erkek ise de ibnedir. başka bir sebebi yoktur.
bunlar insanı bıyıktan soğuturlar şerefsizim. çekiciymiş pööh.