bugün

abiyi yatırıp, balkonda çaktırmadan serbest. yoksa tabiki yasak. her yerde olduğu gibi yakalanmadığın müddetçe içilebilitesi yüksektir.

edit: ulen başlığı ben açmadım. gençlere kötü örnek olmayalım. içmeyin la cigara, sağlığınıza yazık.
lise günlerindeki gibi tuvalette olabilir. evet.
yassah hemşerim, patronun emriymiş. Şu hayatta ne sigarayla ne de cemaat eviyle işim olur ama cemaat evinde evin abisinin karşısında bi sigara alacağım olsun.
Yasak degildir cunku gerek yoktur. Isterse balkonda veya disarida icer. Kimse ortak yasam alaninda sigara icnez ve yasaga gerek yoktur.
Cemaat evinin balkonunda ot icmis biri olarak, abiye yakalanmamak kaydiyla icilebilir.
Yasak değildir.
Sizi de şaşırttı değil mi? Neden yasak değil çünkü; sigara gibi zararlı alışkanlığı olan bir grup var ve yurtta kalıyorlar eğer ki bu yasak olursa hepsi tek tek gidecekler gidince ne olacak? yurtlar olumsuz etkilenecek bu yüzden yasak değil.
Çok yanlış bir yöntem, vücuda zararı olan her şey günahtır, kuran da yazsa da yazmasa da günahtır caiz değildir, o ciğerler bize allahın emanetidir, siz para kazancağiz diye buna izin verirseniz diğer kuruluşların yapması çok normal gelir.
Mecburiyetten dolayı 1 yıl kaldığımız evde ev abisi dahil herkesin sigara içmesinden dolayı serbest olan faaliyettir .
her yerde bir olmayan durumlardir. bazı evler vardir ev abisiyle bile icersin(tabi ki bu durum ev abilerinden kaynaklanan bir durumdur) bazı evler vardir sigara ictigini duysunlar aforoz ederler. cemaati temsil konusunda ve örnek teşkil olunduğu için kıyıda köşede millete görünmeden içilmesini uygun görürler.
''sanki cami lan'' dedirtir.
Bilmem kaç büyük günahtan biridir..
Ülkü ocaklarında pkk bayrağı açmaya benzer.
cemaat yurdunda içki masası kurmak değildir. *
yasaktır. daha önce yazmış olduğum anımı tekrarlarsam ben konyada okumaktayım ve malumunuz cemaat abileri ve ablalarının cennetidir. bir gün böyle ortam arayışı ve karın doyurma niyetiyle o cemaat evlerine ben de gitmiştim. normalde fazla sigara içen yapım olmamasına rağmen o gün yemek öncesi içesim gelmişti. o cemaat evinden kalan elemanlardan biri de benim arkadaşım o da içiyor. o yüzden sıkıntı olmaz diye arkadaşa dedim tamam balkonda iç dedi. arkasından gelen cemaat haşmetlüsü bu evde sigara içemeyeceğimi aşağıya inmemi söyledi. çok kırılmıştım lan o zaman. izin verseydi sigara içmeme o gün cemmate katılacaktım ben ühühühü. şaka len şaka koyayım cemaatin götüne ehehehe.
Adamı ne keserler ne de döverler. Sadece uyarırlar. Göz göre göre yine yaparsan uyarının şiddeti artar. Israrla devam edersen adama kapıyı gösterirler çünkü baştan konusmuslardır zaten bu evde sigara içilmez diye. Sen bunu bile bile inadına yapmaya devam edersen kusura bakma kardeşim ama bu senin eşşekliğin olur artık. Cemaat evleri gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak için vardır. Buralara yardımda bulunan insanlar buradaki gençlerin tertemiz ve ahlaken de pırıl pırıl yetişmesi için bu yardımları yapıyorlar. Sigaranın ne büyük bir pislik olduğunu da ben demiyorum tıp ilmi diyor. Hani yobaz diyorsunuz ya. O bakımdan diyeyim yani. Hadis , ayet beğenmiyorsunuz ya hani. Sorun bakalım sigara , alkol iyi birşey diyen doktor var mı?
Abileri uyutunca enselenme korkusu ile yapılandır.
Hayatına heyecan katmak isteyen cemaatçi hareketi.