bugün

akp'nin bir zamanlar yandaşı , şimdiyse düşmanı kesilmiş bu yapı, akp'nin geçmişteki suç ortağıdır. ne yapmışlarsa beraber yapmışlardır. tsk'ya kan kusturmuşlardır.

(bkz: ergenekon)
(bkz: balyoz)
işte bu saptamaya ben şapka çıkartırım. akepe bu yapıyı sanki chp'nin miş gibi lanse etmesine delileniyorum. cemaatle göt tokuştururken sesiniz çıkmıyordu. vatan hainliğiniz hanenizde yazıyor.
insanların nasıl inandıklarını çözemediğim, elinin altında mit olan ve onca kaynağa sahipken daha biz 6-7 yıl önce ''bunlar soruları çalıp ezberletiyorlar '' diye bize bile gelen o meşhur bilgiyi , biz böyle olduklarını bilmiyorduk falan gibisinden çocukca reddettikleri , görünüşte savaş 2 taraf arasında görüküyor ama asıl savaş tek adam olma savaşıdır. evet suç ortaklarıydılar ama tek adam olma savaşı verdiler ve bir taraf kaybetti der susarım.
Cemaat bir virüs gibi eğer bu yapıyı ortadan kaldırmazsak yarın kime muhtaç olacağız bilemem, ama şu gerçek var ki hayat devam ediyor ve herkes dua ediyor hayırlısı. Bu yapı kalkmazsa hala ufak olan esnaf ezilmeye alttakiler yani bundan olmayan orta ve dar gelirli aileler hala bunların arkalarından bakmaya devam edeceklerdir ben bu toplumda yeni bir sınıf oluşmasını istemiyorum bir güvensizlik var toplumda herkes gergin elektrik kesilecek diyorlar , e kardeşim mantıken sen o trafoya hasar verirsen kesilir tabi herkes işini yapacak , ben gencim diye neden kale alınmıyorum param yok diye neden iş yapamıyorum illa üniversite diploması mı lazım bana anlamıyorum sizleri herkes kendini düşünür olmuş bencillik had safhada ben o ekmeği yerden alıp yukarı koyan çocuğu görmek istiyorum Bir kıza taciz edilirken bir amcanın gelip o çocuğa kızmasını değil esnafın hepsinin toplanarak o çocukların elinden tutmasını istiyorum para babaları ne yapmaktalar kim güçlüyse ondan oluyorlar kimse yerli sermaye istemiyor çünkü hazırı varken üretmek olmaz daha rahat pazarlarsın ve para cebinde kalır ama para dini satın alabilir mi hayır.
Hayat hep soru işaretleriyle dolu (?).