bugün

bursa'da mitingde Rte'ye ettiği hakaret üzerine yargılanmaya başlayan cem uzan'ın yargıtay tarafından verilmesi uygun görülen cezadır. 5 yıl denetim ve kişisel gelişim üzerine 5 ayrı kitap okuma cezası verilmesi, sanırım cen uzan'ı bundan sonra akıllandıracaktır. *
ayrıntılı haber;
http://www.ntvmsnbc.com/news/458683.asp
(bkz: cem uzan vaadleri); beni iktidara getirin, tüm iftiracılara kitap okuma cezası verdirecem, hapishaneleri kapatacagım.
eğer cem uzan kitapları doğru düzgün okumayıp sözlüyü geçemezse eline cetvelle vurulmasına dönüştürülecek cezadır.
2 şekilde sonuçun doğabileceği ve bu sonuçların okunulacak kitap cinsine göre değişebildiği durumdur.sonuclar 2 bagımsız degiskenle acıklanır.
1)bu durum cem uzan'ın iktisat kitabı okuma cezasıdır ki bu tüm dünya için tehlikelidir.yani cüzdanlara dikkat durumu depresir.
2)cem uzan'ın dini kitabı okuma cezasıdır ki bu durumda cem uzanı deniz feneri gibi yardım kuruluslarında görebiliriz????
kitap okumanın ceza olarak nitelendirildigine sahit oldugumuz karardır. cok acı verici, asagılayıcı, ozgurluk kısıtlayıcı bir eylem ya kitap okumak anasını satayım!
kitapları okuyup bilgi birikimini artıran cem uzan ın daha tehlikeli ve güçlü şekilde döneceği aşikardır.
topluma geri kazandirma projesi adi altina verilen cezadir. kitap olum bu, ne cezasi.
cem uzan`ın kişisel gelişim bazında vasat görüldüğü karar. vasattan kasıt hakaret suçundan eşşek kadar adama kitap okuma cezası veren zihniyete biz ne verelim.
cem uzan: bundan sonra ilim öğrenecez bilim öğrenecez. hergün bir hikaye kitabı okuyacaz. o kitapları birbirimizle değiş tokuş edecez. özetler çıkartacaz, birbirimize anlatacaz.
halk: he cem he. sen döner var mı döner onu bi de hele?
cem uzan: bir hikayede 3 kişi, o 3 kişinin 3 farklı hikayesi olsa eder size 9 hikaye. mazot 1 ytl. 5000 yeni üniversite. ekmek bedava.
halk: şu döneri yiyelim de gidelim ya. bu adam okusa da bundan bi b.k olmaz.
bazı liderlerin cem uzandan çok şiddetle öfke kontrolüne ihtiyacı var.