bugün

biçare yeni üye ve henüz çaylak damgasından kurtulamamış zavallı yazar adayının , 89 entry girip de hala yazar olamayınca kayışı koparıp moderasyona yazdığı mektuptur. aps ile gönderilmiş , moderatör evde olmadığından sahibine ulaşamamıştır. şu an istinye'deki ptt binasında çelik kasada saklanmakta olan son derece gizli belgedir. meraklı vezne memuru melahat hanım tarafından kamuoyuna açıklanmış ve aynı melahat hanımın emekli ikramiyesini alamadan işten kovulmasına sebebiyet vermiş hededir.

işte o mektup;

canım abim moderator, belki de ablam. bilmiyorum. işte ondan.
sözlerime seni ne kadar sevdiğimi söyleyerek başlamak ,istiyorum. istiyorum da istemesine yazdıklarım görünüyor mu onu da bilmiyorum. görünüyor değil mi? bu yazdıklarının görünmemesi bende bir komplex oldu. yazılıya giriyorum , hoca yaz... demeden ''hocam yine mi görünmedi. böüüüügggg'' diyorum. hoca beni teselli ediyor. susuyorum. hoca da ingilizceci , çok taş bi kadın. zaten ne zamandır kesiğim. sevişiyoruz biz... neyse konu da dağıldı abicim , kusura bakma. sana da abi diyorum ama ablaysan da abi diyim olmaz mı? olur dediğini duyar gibi oluyorum. yazdıklarım görünüyor değil mi? inşallah görünüyordur...

canım abim 89 entry girdim. hala da giriyorum. hatta sen bu mektubu okurkene ben haleee bir sürü entry giriyor olacağım buna da emin olabilersin. belki de 100'ü de geçmiş olurum. bende bilmiyorum. bak biraz önce ''dahi anlamına gelen -de eki''ni bitişik yazdım ama sen farketmedin belkide. bak yine yaptım! belki de yazacaktım yazmadım. seni deniyorum ben aslında. kızma bana n'olur. sen de biliyor musun diye merak ettim de ondan işte. belki bana sinirlendin şimdi bilmiyorum ama yazdıklarımın görünmesine ihtiyacım var abi. kız arkadaşım söylediklerin duyulmuyor diye beni terk etti , babam karnendeki notlar görünmüyor diye beni hergün azarlıyor , annem yediğin yemekler yaramıyor diye ağzıma devamlı yemek tıkıyor , kardeşim de hepten terelelli. zordayım , dardayım abi! bana yardım et. hayata küstüm yemin ederim. sabah fifty cent , akşam sean paul dinliyorum efkardan , onlar da kesmiyor... kimse beni göremiyor , sallamıyor. ben ise yaptığım esprileri herkes görsün , herkes beni alkışlasın istiyorum. siz buna engel oluyorsunuz! siz yapıyorsunuz bunu! açın lan şu yazarlığımı! sizi ben varyaaaa... hepinizin anuna... ohhh bebek ohhh...

sinirlendim abi kusura bakma. sen beni bilirsin , ben aslında iyi bir insanımdır. kimseye kötülüğüm dokunmaz. iyiliğim de dokunmaz ama ekmek almaya giderim ben. sen merak etme. bunu neden dedim onu da bilmiyorum ama dedim işte. umarım format dışına çıkmamışımdır abicim... kendimi kontrol edemiyorum abi bugünlerde. yazasım var çok ama izin vermiyonuz ki! ağlıyorum şimdi bak. yine hüzünlendim... ne olur bir şans... yoksa geberip gideceğim yad ellerde... ne olur bana yardım edin diyor be sözlerime son veriyorum. sizi seviyorum, size tapıyorum , itin oluyum co de bana abi! yeter ki yazar yap...

sinsiırlı yors.
si yu sun
kadrolu çaylak
(bkz: moderatoru ağlatan mektup)
(bkz: senden de bir gün yazar olacak çaylak) * *
yazıyorum yazıyorum ama bir türlü göremiyorum. yazar olmak istiyorum. *
(bkz: moderatöre sevgiler)
çok hüzünlü bir mektup olduğu kesin ve kat'idir. çaylak allah düşmanımın bile başına vermesin dedirtecek türden olaylar yaşıyormuş meğer.. bizi çaylak'ın espirilerinden mahrum bırakmayın... çaylak için bir dakika karanlık eylemi.
çaylagın "isyanım var ulen" demesi durumudur..*