bugün

çoğu zaman arayan kişinin çıldırmasına sebebiyet veren insandır.
arayan kişinin muhtemelen işi düşmesi sonucu aradığını bildiği için telefona cevap vermeyen insandır.*
aradığında telefonu açılmaması gereken insandır. (bkz: kendim ettim kendim buldum)
açmaması için canının istememesinden başka bir neden aranmaması gereken insandır. bana da çok oluyor, o an canın kimseyle konuşmak istemiyor. ailenden biri bile olsa açmıyorsun. tabi yine de fazla merak ettirmemek lazım.

(bkz: bugün sana yarın bana)
telefonla arası iyi olmayan insandır veyahut kafa s.ken çok arkadası vardır.
(bkz: polat alemdar) ben de savcıya çok ayar oluyorum ya.
sonrası için bahanesi olan insandır. *
Telefonu açtığı takdirde fırça yiyeceğini bildiği insandır.
özbenliğinin isteklerinin dış bir güç tarafından tahakküm altına alınmasını istemeyen insandır.
Burcunun ikizler olması, olası olan insan.
normal olan insandır kanımca.
allah'ın emri mi olm telefonu açmak?
mantıklı insandır. zaten o kişi açılması gereken telefonların farkındadır , diğerleri de insafına kalmıştır.
(bkz: oooo keyfim bilir ben bilirim)
öyle her arayanın telefonu açılmaz kardeşim. kafa bu da ama di mi?
(bkz: ben)
arayan kişi telefonda dakikalarca esir alan biriyse en doğru şeyi yapan özgür insandır.
canı istediğinde ve gerektiğinde o kişiyi geri arar.
keşke telefon teknolojisi olmasaydı, özgürlüğüm kısıtlanıyor, bu ne lan herkes istediği zaman ulaşıyor diye düşünüp telefona cevap vermeyen adamdır.

sadece belirli kişilerin telefonuna cevap veren, diğerlerini hiç sallamayan aile fertleri varmış, ben öyle duydum.
telefon onun olduğundan ister açan ister açmayan insandır.
off salak salak konuşacak şimdi deyip telefonu açmayan insandır.
rahat insandır.
iki saat gereksiz ve karşı tarafın kırılmamasına yönelik boşa uzatılan muhabbetlerin içine düşmek istemeyen insandır. görmedim, uyuyordum, perde asıyordum gibi yalanlar söylemek daha kolay gelir.
çoğu arkadaşını kaybeden ve kayıpları sikine takmayan insandır. *
(bkz: daha da aramam)
bu insanları hep kıskanmışımdır çünkü ben bunu yapamıyorum. kim arıyo ya açmıycam diyip telefona bakıyorum önce sessize alıp kenara koyuyorum fakat gözüm istemeden telefona gittiğinde ışığın sürekli yanıp söndüğü her an vicdani bir azap duyuyorum. susmadımı hala ya diye elime aldığımda telefonu, savaşı kaybettiğimi farkedip bilinç dışı yese basarak isteksiz bir konuşmanın içine çoktan girmiş olarak buluyorum kendimi her defasında. aha telefon çalıyor bu sefer açmıycam...
biz üç kişiyiz insanıdır. ben keyfim ve kahyası.
salak, salak telofon görüşmeleri yapıp salak insanlar arayınca saçmalama tepkisi veren insandır.
"sizin her canınınz istediğinde arama hakkınız varsa benimde canım istediğimde açmama hakkım var" diyen insandır.