bugün

seccade olarak kullanılan, cami zeminine yayılan yumuşak, uçsuz bucaksız halı üzerinde futbol maçı yapmaktır.

sanmıyorum ki bu fanteziyi gerçekleştirebilen biri olsun... fakat gerçekten o zemin, özellikle büyük bir camide harika oluyor. çoraplarla maç yapabilme, dilediğince abanabilme ve sabri gibi kayabilme özgürlüğü...
(bkz: zemin futbol oynamaya müsait sayın seyirciler)
2 katlı camiinin üst katından aşağıya tespih atmaktan daha mantıklı eylem. .
cami zeminini bizzat incelemiş ve bunu düşünmüş kişinin söylemidir. futbol oynamak günah değildir, ayıp değildir. yazar sadece cami zemininin bu iş için çok uygun olduğundan bahsetmiştir. teravih namazından sonra camiyi örgütleyip orta kafa gol çevirdiğinden yazmamıştır.

bu entry, insanları camide futbol oynamaya teşvik etme amacı gütmemektedir.
camide top bulunamayacağından çorapla yapılır ki küçükken yapmışlığım vardır.
zemin yeşil-kırmızı halıdan oluşuyorsa ofsayt çok belli olur....
ali samiyende namaz kılmak gibidir. *
camiye her gidildiğinde* hayali kurulan eşsiz fantezi.
küçükken yapabildiğimiz önemli hadise.
(bkz: imam secdeye gidiyor ve karar penaltı)
an itibariyle sultanahmet'in süleymaniye karşısında 2-1 öne geçtiği karşılaşma. selimiye'nin bir golüne bakar kuponun tutması.
-evet ben sultanahmet'ten bildiriyorum, muhteşem bir atmosfer var bla bla bla

ertesi gün haberler.

-camii'de maç yapmaya kalkan bir kaç kişi, maçın yatsı namazına denk gelmesiyle sahaya giren cemaat tarafından linç edildi. müezzinin de hoparlörden gaz vermesiyle çileden çıkan cemaati polis sakinleştirmekte güçlük çekti. polis'in olaya geç müdahalesinin nedeninin ise camii'ye girerkene ayakkabıları çıkartmaları olduğu söylendi.
allaha yakın olan tarafın kazanma şansının yüksek olduğu maçtır.
havası biraz alınmış plastik top ile yapılırsa tadından yenmez.
caminin duvarında şöyle bir uyarı vardır:
"kayarak müdahale yapmayınız!"
sanırım bunu halı yırtılmasın diye asmışlar, pike çekmemek gibi birşey olsa gerek...
imam ile müezzini de kadrolu kaleci yapmak gerekir.
(bkz: musalla taşını minyatür kale yapmak)
kuran kursları arası küçük maçlar çocukları cami ye alıştırmak için yapılan eylem olabilir.
küçük yumuşakça bir topla o zeminde harika maç yapılabilir. dine saygısızlıkla alakası yoktur. zeminin dümdüz ve alanın geniş olması kıstastır. ayrıca elimde bir top var tam orada oynamalık.