bugün

Bir haklı düşüncedir. Bir olayı anlatmak için açtım bu başlığı.
Dün okuan çıkmışım eve doğru gidiyodum otobüsle yanımdada arkadaşım var sohbet ediyoruz konu andımızdan açıldı. işte ben dedim kaldırılmasının yanlış olduğunu cihanda (yanımdaki arkadaşım) o da bana katıldı.Önümüzde akp li biri varmış bizi dinliyormuş sessizce.

Neyse bu döndü yaşı 40-45 civarı. Bize diyorki sizin yaptığınız kafatascılık türkiye sizin gibi gençler yüzüne gelişemiyor.

Aramızdaki konuşmayı aynen aktaracam.kesinlikle gerçektir otobüsün numara ve saatine kadar isteyenlere bilgi verebilirim.

+ Eğer sen bir pkk liyi bir askere, polise eşit tutuyorsan , tamam ben kafatasçılığın en alasını yaparım.

- her kürt pkk li değil sen 90 ları iyi araştır.

+ ben doksanların yılı kadar tarih kitabı okudum seben öğrenecek değilim ama sen bana böyle diyorsan belli ki 1920-30 lı yıllarını hiç araştırmamışsın, araştırsaydın Bir şehit için menemi yakın diyen koca yürekli adamla karşılaşırdın.

Dedim ve adam düğmeye bastı ilk durakta indi.

Bu sırada otobüste sivil polis varmış evine gidiyormuş bizim konuşmalarımıza kulak misafiri olmuş geldi yanımıza ve şunları söyledi:

- Sizler bu ülkenin gelecegisiniz, diğeri düşünüyorsunuz gençler ama ortam kötü dikkat edin her yerde bunları söylemeyin , tutuklarlar yaşınıza başınıza bakmadan.

Bu da böyle anımdır.

Siz siz olun siyaseti sohbet konusu yapmayın ,tarihi geçmişi bilmeyen cahil çıkabilir ve yaşı büyük diye pek bir şey de söyleyemessiniz.