fakirlerin her bokunu eleştiren kişilerin ulan eleştirecek bir şey bulamadım bir de bunu eleştireyim de ne olduğum iyice çıksın meydana diye düşünerek sarfettiği cümledir.

edit: don't feed the troll bahsini anlıyorum da; dikkat çekmek için fakirlere laf atmaktan başka bir meziyeti olmayan adamlara sinirleniyorum, yazıveriyorum.
sana ne oluyor diyenlere: ben de çok fakirim, bir tanrım bir de bilgisayarım var.
'garsonlar sadece elit yerlerde mi çalışıyordu lan?' diye düşündüren yaklaşım.

tebrik ediyorum çok güzel düşünmüşsünüz. hakikaten ne işi var fakir insanın güzel bir mekanda. keşke daha önce ayaklanılsaydı o rezil sefillere karşı.
bahşiş verip de sağda solda anlatan sikiklerden evladır.
garson arkalarından bir okka küfür eder bunun.
bahşiş adabını bilmez bu pis fakirler, zira görgüsüzdürler.
bahşiş denen olgu her zaman hesabın yüzde 10 udur. fazlası kişinin insiyatifindedir. ödediği hesabın yüzde 10 unu bahşiş olarak bırakmayanı avrupa da aynı restauranta ikinci defa almazlar. zira bahşiş, keyfe keder verilen birşey değildir esasında, servisi beğenmediysen bu hoşnutsuzluğunu dile getirir, yemeği bitirmeden kalkar gidersin, yok eğer o yemek bittiyse, bahşiş vermek zorundasındır.
ama türkiyenin görgüsüz lümpenleri bilmezler tabi bunu, anlamak da istemezler.
o herkesin elinin değdiği pis paralara dokunmayacak kadar elit insandır. cüzdanından havalı bir el hareketiyle çıkardığı kredi kartıyla ödemesini yapıp kendisine bahşiş (bonus) kazandırıyordur. evet kendisine müslümandır ama moderndir her şeyden önce. yaa!
öğrencidir.
garsonların o cafeden* maaş aldıklarını düşünen insandır, öğrencidir, fakirdir neyse nedir ayrıca kime nedir. bir de garsonlara 50lira bahşiş bırakılan o yerde garson olmak istiyorumdur çünkü ben fakirimdir. zenginler yaşasın o bol bahşiş bıraktıkları elit hayatı fakirlere ilişmesinlerdir.* *
ilk kez cafe ye gelmiştir adab ı muaşeretten haberi yoktur.
Cafede garsona bahşiş vermeyi anlarımda, kapıya gelen kuryeye neden bahşiş verdiğimizi hala anlayamamış bulunuyorum. Cafedeki garson; en azından servis yapar,hizmet verir, müşteriye yalakalık yapar. Fakat o kuryeler ne yapar lan? kapıda bana dans gösterisiyle,tangoyla,resitalle mi sunuyor yemeği? bir türlü cavabı bulamıyorum, bunlara niye bahşiş veriyoruz?

(bkz: böyle gelmiş böyle gitmez)
servisten memnun kalmadığım vakitlerde yaptığım eylemdir. zira dallama garson hem servisini iyi yapmaz, hem de tam 10 lira olan para üstünün tamamını 1 tl'lik olarak getirirse hayatta bırakmadığım zamanlardır.
Benim için; Az da olsa bir emeği vardır diyerekten kıyamayıp gönlümden kopan birkaç birşeyi ödemeden sonra bırakıp mekandan huzurla çıkmaktır
onun işi bu bahşişte neymiş diyen insandır.