bugün

Arkadaşlar aklımı kurcalayan bir olaydır bu. Başlangıçta herşey tekildi. Tek bir noktaydı, çok yoğun ve çok sıcak tek bir nokta. Sonra patladı. Devamı benim için önemli değil, beni için önemli olan büyük patlamayı tetikleyen neydi? Yani zamanın büyük patlamayla oluştuğu büyük patlama teorisinde de vardır. Peki herşey tek bir noktadayken ve zaman daha oluşmamışken, bu patlamayı tetikleyen şey neydi? bunun cevabını ararken paralel evren teorisini de araştırdım sonsuz uzunlukta iki evren trilyon yılda bir çarpışarak patlamayı oluşturuyor sonra tekrar uzaklaşıp tekrar yakınlaşıyormuş, yani zaman aslında daha önce de varmış ve sonsuza kadar böyle süregelirmiş. Bu teoriyle tekillik teorisini çökertmeye çalıyorlar, peki paralel evren teorisinin gerçek olduğunu varsayarsak bu evrenlerin nasıl oluştuğu hakkında bi soru işareti oluşmaz mı kafamızda ve bunu da açıklama zorunlulukları yok mudur ?
yorma kendini bunlarla.. hadi çık bir hava al, açılırsın..
(bkz: planck sabiti)
melih gökçek ankara denen bölgede başkandı, sonra patlama oldu zaten.
kuantumda evrenin dışının bir açıklaması yoktur. evrenin dışı diye bir şey yoktur. teknik olarak büyük patlama öncesi öncesi evrenin dışıdır.
bilim sürekli kendini yenileyen bir şeydir.
belki de 5 yıl sonra bunları konuşmuyor olacağız. net olan bir şey var ki, bir şekilde hayat bulduk ve birbirimizle iletişime geçmeyi başardık.

benim öngörüm, evrende bir yerlerde sürekli bazı hayatlar yerini diğerlerine bırakarak sürmeye devam edecek.

büyük patlamanın 26 milyar yılda bir tekrar ettiğini söyleyen bilim adamları da gördüm, bir daha asla tekrar etmeyeceğini söyleyen bilim adamları da.

bilmemiz gereken şey bence ne zaman olacağını tahmin etmek. ne kadar erken tahmin edersek, o kadar daha rahat yaşarız insan ırkı olarak.

belki de üzerinde bulunduğumuz bu dünya, büyük patlamayı beklemeden hepimize mezar olabilir.