bugün

ağlamak üzerine kuruludur.
ne de olsa ağlamadan sorumlu devlet bakanıdır.
sessiz ve derinden sakin ama laf geçirerek, çaktırmadan laf sokarak hakaret ederek.
(bkz: adam iyi hatip beyler)
hitabet sanatından mahrumiyet.

etkisiz.
bir üslubu yoktur. ezberci birisidir.
Seviyelinin anlamını hakkıyla oturtan örnek.
mahalle kadınının bi' tık üstüdür.
konuştuğu konuların içeriği düşünülerek yorum yapılan kişidir.
sapla samanı karıştırmamak gerek.
ifade ettiği konularda, savunduğu fikirleri benimsemeyebilirsiniz ancak meclisin en iyi hitap eden vekillerinden birisi olduğu gerçeği yadsınılamayacak bir unsurdur...meramını güzel anlatan birisidir.
kamer genç kapkaraysa bu adam bembeyaz konuşur.
her ne kadar sevmesem de beyanatlarını sakinlik içinde verir ve bence artı bi puandır bu tavrı. oktay vural gibi türükük saçmaz konuşurken.
insanı çileden çıkaran mıy mıy da mıy mıy tarzı bir üsluptur. en sakin insanda bile şimdi gidip şunun ağzını burnunu dağıtacaksın gıcık herif şeklinde bir düşünceye mahal verir. etkisiz denilemez insanı gıcık etmesi yönüyle oldukça etkili ve itici bir konuşma üslubudur.
adam tam bir hatip.
neye nasıl vurgu yapacağını, kimin damarına nasıl basılacağını, insanın nasıl zıvanadan çıkartılacağını çok iyi biliyor.
kendi rahatlığı ile karşısındakini rahatsız eden bir usluptur zatı muhteremdeki.
hitabet sanatının meclisteki en iyi 3 temsilcisinden biridir, konuştuklarının içeriği ne olursa olsun, anlatmak istediğini kusursuz anlatır.
potansiyel kindar üslubudur.uygun şartları bulduğu an kinetik bir hal alır.
üslup,tarz,biçim yanıltmaya yönelikse yurdum insanın vay haline. bilirim ki konuşmak önemlidir.ama o önemli konuşmak, düzgün konuşmak kalbin fesatlığıdan geçiyorsa işte o zaman duyarsın zilin sesini milletim.
daha çok muhalefet partisine yakışır bir üsluptur. ama ülkede muhalefet olmadığı için kendileri çalıp kendileri oynuyor.
idolüm olup hitabet sanatı üstadıdır.
her konuya "geçenlerde yine ağlıyorum" diyerek girizgah yapması muhtemeldir.

- bülent amca günaydın.
+ siktir git pezevenk ağlatacaksın beni.
insanın uykusunu getiren bir üsluptur.
her cümlesinde, kendisini ve başbakan'ı haklı çıkarmayı hedefler.
kendi yandaşlarının sorularını güzel güzel cevaplarken,
yansız muhabirlerin sorularına şu cevabı verir:
evet başka sorunuz yoksa oturumu kapatıyoruz.
güncel Önemli Başlıklar