bugün

Özellikle şampiyonlar liginde olan durumdur.Bursaspor un gücü bu kadar.Hiç bir zaman çıkıpta, Biz grupta iddaalıyız şunu yapacağız demediler.Sadece elimizden geleni yapacağız dediler.Valencia dan 4 yedi diye dalga geçiliyor.Valencia kim?ipsanyol ekibi.Real VE barca dan sonra en büyük takım sayılır ispanya liginde.

Madem bursa yı şampiyonlar liginde görmek istemiyorsun, ligde ilk önce ilk 2 ye girde ondan sonra konuş.Elemelerde yunan takımına, bilmem ne adası takımına yenilmede ondan sonra eleştirini yap .Buda şuna benziyor.

+Abi üniversite okumak ne saçma iş ya nasıl olsa iş bulamıyorsun.
- hadi ya.
yanlış bir harekettir. hatta bursaspor u son küçümseyen camia 2 dakikalığına şampiyonluk sevinci yaşamıştı.
(bkz: dünyanın en kısa şampiyonluk sevinci)
bir diğer camia ise ingiltere de rakibinden 8 gol yemişti.
kısaca birbirimizi küçümsemek bize birşey kazandırmaz, mutluluğa ülke olarak sevinmeli, acıyı ülke olarak paylaşmalıyız.
tamamen bursaspor taraftarı yüzünden ortaya çıkan durumdur.

bursaspor taraftarı o kadar bir taraflarını kaldırmıştır ki "valencia ile rangers'ı bursada yeneriz, manu'dan 1 puan alırız, valencia ve rangers deplasmanlarında da 1 puan alsak grup 2.si olup yolumuza devam ederiz" hesabı kitabı içine girmiş ve bu hesaba kitaba körü körüne inanmıştır, sağa sola bu planlarını anlatmıştır. durum böyle oluncada orta zekalı bir vatandaş çıkıp "sktir git lan" demiştir.

bursaspor'u kimse küçümseyemez, kaldı ki bulunduğu grupta 4 büyüklerden biri olsada aynı sonuçları alırdı. lakin hayalle gerçekleri karıştırmamak lazım.
şundan bir kaç yıl önce, 10 bile değil, ikinci ligde oynayan bir kulüp olduğunu unutmayan futbol dahisidir.
üç büyükler çok kötü diye şampiyon olan takımın ve taraftarlarının kendilerini yenilmez armada gibi yansıtıp götlerinin kalktığını gördükten sonra yapmaktan zevk aldığım eylem.
siz kimsiniz lan? önce bi haddinizi bilin! etiniz ne budunuz ne sizin? lig kötü bu kötü ligte şampiyon olmuşsun( tamam hakkını zamanında teslim ettik kutladık. helal olsun dedik)avrupada kuralar çekilirken bu takım bu gruptan sorunsuz çıkar diyen yöneticilerini de duyduk. bu sezzonun en iyi takımı biziz bileğimizi bükemezler gelewni geçeni yenbeceğiz diyen futbolcularını da gördük. bi de avrupada hem içerde hem dışarda uğranılan tecavizleri de gördük.
onçün, dalgamı geçerim aga, küçümserimde tarih öyle iki futbolcunun yaptığı hatayla gelen şampiyonlukla yazılmıyo. önce haddinibilecen, yerini bilecen, senden büyüklerin yanında nasıl durulması gerektiğini öğrenecen, tecrübe kazanacan sonra çıkıp konuşacan. bu işler böyledir.
hiç kimsenin avrupada bursasporu küçümsemeye hakkı yok.diğerleri naptı finale mi çıktı,kupayımı aldı hayır.8 yiyip geldiler,puan alamadan geldiler ve bunları tecrübeleri olduğu halde yaptılar.bursasporun tecrübesi yok ilk defa katılıolar şampiyonlar ligine.diğerli gibi defalarca katılsalar neyse.emin olun ama onlar gibi defalarca katılsalar o kadar kötü sonuç almazlar.kabul edin 2senedir ligdeki en iyi takım bursaspor.her ne kadar inkar etsenizde.
şahsen bursaspor'un şampiyon olmasını isteyen malakların yanında yer aldığımdan küçümsemiyorum ama kendime kızıyorum. nerden bileydik götünüzün arş-ı âlâ'ya varacağını? nerden bileydik sıçan olmadan çuval dibi delmeye çalışacağınızı? ne zaman şampiyon oldunuz, anında herkese benzemeye başladınız. kendiniz olamadınız. bizim bestelerimizle, bizim felsefemizle bizi vurmaya kalktınız. porto'ya başarılar dilemeler, ben real madrid'i istiyorum demeler... etiniz butunuz ne la sizin? iki sezon sonra unutulacaksınız farkında değilsiniz. ama, ama'sı var... sizin kalıbına girip allahın ecnebisini destekleyecek değilim. küçümsemiyorum ama bugünkü maçta tarafsızım. yensen de yenilsen de zerre sikimde olmazsın aga.