bugün

bursa'dan geçerken otoyol kenarında gördüğümüz "kestane şekeri kg 10tl" yazılı bir sürü dermeçatma kulubenin aksine merkezinde hiç kestane şekercisine rastlamadım. "bursanın kestane şekeri ünlü değil de yıllar yılı yol kenarındaki dayılar bizi mi kandırdı" diye içimden geçirmiyor değilim.
heykel'de kafkas'ı görmemiş bünyenin söyleyebileceği sözdür. ayrıca avm lerin (zafer, kent meydanı avm vs.) hepsinde kafkas mevcuttur. ama pahalıdır, 10 tl'ye alınmaz. belki püresi alınabilir.
bir çok vardır. sadece kafkas ın şehir merkezindeki şubelerini saysak yol kenarlarındakileri ikiye katlar.

edit: unutmuşum, yol kenarlarında kg si 10 liraya satılanlar kestane şekeri falan değildir. o kadar ucuz bişey olsaydı, ben şu anda 200 kilo falan olurdum.
çünkü bursa'da, bir bursa çocu...neyse ben bu bursa işlerine karışmıyorum, sonra nick altım bursalı arkadaşların bana övgü dolu, güzel temennileri ile doluyor.
bunu yazan bursaya gezi amaçlı 1 defa gelmiş sanırım. kafkasın önünde buluşalım sözünü bir bursalı mutlaka bilir.
kafa dengi arkadaşlarla 'hadi len silifkeye yoğurt yemeye gidelim' diyip, silifkede bir tane bile yoğurtçu bulamadığımızı hatırlatan durum.
(bkz: bursa klasik buluşma yeri kafkasın önü)
iskender kebabının en lezzetlisinin bursa dışındaki illerde yapılıyor olması kadar çelişkili bir durumdur.
(bkz: bursa ipeklisi)

eskidendi onlar.
mudanya'nın yüz ölçümü kadar kafkas tabelasını görmemek ile baş gösteren önermedir.