bugün

sayı saymayı bilmeyen insanların katıldığı direniş. 400.000 kişi katılmış. böyle kurtulacak çünkü ülke. ulan bursa' nın nüfusu ilçelerle birlikte 2.000.000 ancak vardır zaten. her 5 kişiden biri direnişe katılmış demek ki çocuklar dahil, vay be!

aynı şeyi yine söylüyorum; ilk 3 gün olan şey muhteşemdi, taksim' de olmanın hayallerini kurdurdu bana ama sonrası sadece bilinçsiz bir şov hepsi bu. herkes bir başkasına ben de gittim demek için orada. herkes anayasal hakkımız diyor ama 10 kişiden 3' ü hangi anayasa ile yönetildiğimizi bile söyleyemez; bırakın maddeyi, maddenin yorumunu söylemeyi. ben böyle bilinçsiz eylemlere karşıyım. dediğim gibi güzel başlayan bir eylemdi ama sonrasında akp karşıtlarının akp hükümetini düşürme hayaline dönüştü. kimse neden bağırdığını bilmiyor, attığı sloganın nereye gittiğini bilmiyor. adam sözde direniş yapıyor ama o direnişte -haklı ya da haksız fark etmez- yıllardır bir direniş gösteren kürtlere küfrediyor.
tamam örgütlenmemiş bir direniş için olanlar bile yeteri kadar takdir e şayan ama gerçekten hükümetin düşeceğine inanıp sırf daha fazla insan sokağa çıksın diye -bilinçli bilinçsiz fark etmez- sosyal medayadan saçma sapan yalanları paylaşanlar var. bunlara göre akpliler koyun, eyvallah da senin sırf kalabalık olsun diye bilinçsizce sokağa çağırdığın kişiler de senin koyunun olmuyor mu?

istersen akplisin de, nasıl olsa faşist dediğin akp' den farkın yok senin de. sana göre de farklı düşünen herkes aptal, tek doğru seninki; akp' ye göre de böyle. benim derdim gayet basit; ben hukukun üstünlüğü ve özgürlük derdindeyim hepsi bu.

(bkz: #19949224)
(bkz: #19950686)
sosyal medyada yer almayan fakat ne hikmetse her gün binlerin orada bulunduğu eylemdir. genelde olaysız geçiyor, davullarla zurnalarla halaylarla eğleniyor halk.
geçen gün 45 kişi içeri alınmıştı fakat bildiğim kadarıyla bırakıldılar.