bugün

geri ödeme konusunda öğrencileriş ne derece etkileyeceği muamma olan zamdır. ancak şuan için hayat kurtarır.
(bkz: burs ve kredi)
(bkz: halkçı erdoğan)
Klasik bir R.t.e tanıtımıdır.
Her salı olduğu gibi bu hafta da çıkıp grup toplantısında konuşmuştur. 2011 yılı bütçesinin onayının ardından bizlere yansıyacak olumlu tavırlar ile konuşup şakşakçılarından haftalık yemeğini, şakşak seslerini toplamaktadır.

Burs ve kredi zammı adı altında %20 zam yapacağını açıkladı yüce başbakan bugün. Hani çok güzel bir zam oranı olarak tanıttı bu zammı.

Televizyonlarda ya da konuşmalarında çıkıp bu paranın geri alınacağını, alınırken de durumu olmadığı zaman 1 sene erteletebileceğini, bunu yapanlara da faiz koyacağını bildirmemiştir.

ama ertelenebileceğini söyleyebilir aslında. O da olumlu bir seçenek. Ama geri ödeneceğini söylemesi gerekmekte önce.

3 Aydan 3 aya 1200tl den daha falza bir miktar ödemesi gerekmekte bu zamlı krediyi alan öğrencilerin. Mezun olduktan 2 sene sonra. Ssk başlangıcı olsun olmasın. Eğer yoksa 1 sene erteleyebiliyor. o da faizi ile beraber.

9 ya da 10 aralık günü resmi gazetede tebliğ edilen,

alınan kredi alındığı öğrenim dönemi kaç sene ise o kadar zamanda geri ödenecektir. Lisans öğrencisi 2 senede ödüyordu bu krediyi, son yasa değişikliğinden ve kyk nın başbakanlığa bağlanmasından sonra 4 sene de ödeyecek.

Sözde tabi. Kyk yı ara sor biz birşey bilmiyoruz efenim deniyor.

Kısacası, %20 zam yaptık, geri ödemesinde de fitil fitil alacağız bunu götünüzden diyor sayın başbakan.

Peki şakşakçılar napıo?

cahil milletime bu konuşmayı iyi birşeymiş gibi yansıtıyor.

Köydeki amcam da diyorki,

vay amına koyim, bunlar alkışlıyor başbakanımız iyi birşey yapıyor zaten kötü birşey yapmaz o.

Yazık amına koyim yazık...
başbakanlık bursu
yurt
yemek
kredi
daha ne olcak ki?okuyamıyorum diyen yalan söyler.hayırlı olsun
ilk duyduğunda öğrencide bi yürek hoplaması yaratıp, bu ani sevincin üzerinden iki dakika geçmesiyle bunu nasıl geri öderiz kaygısı dank eden zamdır.
böyle tatlı tatlı yemenin birde acı acı sıçması oluyor. okul bitiyor işsizlik diz boyu, iş bulsanız da asgari ücret. sonra öde ödeyebilirsen katkı paylarını, öğrenim kredilerini.
320 tl olacağı yönündeki dedikodulara bir son vermiştir. hepimizi hayal kırıklığına uğratmıştır.
öğrencileri kısa süreli de olsa rahatlatacak zamdır.
eyvallah öğrenciyken bin bir türlü sıkıntı çeken arkadaşlar rahat soluk alacaklardır bir nebze de olsa.
sonrasını düşünmek akıllarına gelmeyecektir haliyle.
biz de zamanın da kredi aldık ama mezun olalı 4 yıl oldu hala bitmedi, bitmesini geçtim yarısına gelemedim daha.
toplamda aldığım kredi miktarı 5 bin lira iken ben 7 bin lira ödemek durumundayım. allah kolaylık versin.
bursların zamlanmasını sevinçle karşılamak normal ama bunu hükümet başarısı olarak lanse etmek yanlış.
mezun olduktan sonra şemsiyeyi açmaya çalışan arkadaşlara tavsiyem, padişahım çok yaşa derken 2 kere düşünsünler.
%40 deniyordu ama kısmet ayrıca yeni dönem ilk ödemeleri 1 ocakta mı yoksa 7 ocakta mı yapılacak merak ettiğimdir.
2002 yılında 12 tl olan ortaöğretim bursunun bugün 100 tl nin üzerinde olması durumudur. yani 7 kat artış.
iyi de arkadaşım bu krediyi adam babasının hayrına vermiyor ki.
Mezun olduktan sonra eşşek gibi faiziyle ödeticekler sana o yüzden bu zamlara sevinmek mantıksız.
vakti geldiğinde kredi geri ödemesi ve çiğköfte yedikten sonraki pişmanlığın benzer yönlerini tadacak olan genç arkadaşların fazla da sevinmemesi gereken zamlardır.

iyi di mi şimdi. haylazlar sizi.
(bkz: yazar bir sonraki başlıkta tayyip i övecek)
kyk yemeklerine %20 - %30 zam civarında yansıyacak zamdır.
http://www.haberler.com/g...inc-kredi-ve-burs-6818962
enflasyona göre zam yapılan devlet yardımı.
ula bi yuruyup gitsinler yaa cocuk mu kandırıyorsunuz.yok bik bik bik zam yaptık diye
-ulan benim okulum 2010da bitti,2011den itibaren ogrenim kredisi borcum faize geldi.senette 8750 borc ama suan yapılandırdıgım borc miktarı 11250 lira yani 4 yıldı 2500 lira faiz yemis.
-universite ogrencileri yada uni. adayları varsa sakın almayın bu zıkkım ogrenim kredisini.ben suan 2017e kadar borc odeyecegim o yeni turkiyenize.
Burs alanlar icin iyi haber..
30 lira nedir ya verilmese daha iyimiş. Bir de zam diye mi açıklamışlar bunu?
(bkz: zamcık)
mal mısınız lan. sanki bedava veriyor devlet. faiziyle girecek haberiniz yok. size iyi haber diye lanse ediyorlar. geçmi$ olsundur. ğıres yağını sürmeyi unutmayın.