bugün

ilginç ötesi bir saptamadır. doğruluğu %80 civarlarında gezer.

evet kolları yağ bağlamış sarkık hatunlar, neden burma bileziği kendinize marka yapıyorsunuz a tescilliler? acaba burma bilezik mi takan şişmanlıyor yoksa bunu tercih eden şişmanlar mı oluyor diye düşünmekten düşünmeye seyahat ediyorum. beynimin sağ lobunu kurcalamaktan sağlak bir cool oldum azizim. neden a gadıncıklar? burma burma gollarla gezmeye 2010'un bahar aylarına gireceğimiz şu müthiş günlerde dahi utanmıyor musunuz?

- yoo.

ama ağlarım ben banaller!
bence bunun tek bir geçerli nedeni var. bu kadınlar aslında burma bilezikleri kollarına zayıfken takıyorlar ama ileride kilo alma durumunu hesap etmedikleri için o bileziklerde kollarında kalıyor ve isteselerde çıkartamıyorlar.
genel olarak ev hanımlarının oluşturduğu zümredir. bu tür canlılar altın günü diye adlandırdıkları bir tür sidik yarışı içerisinde kendilerine fazlasıyla yer bulurlar.

(bkz: benim kocam senin kocanı döver)
burma bilezik demek eski kadın demek. eski kadınlar için de zenginlik belirtisi hala şişman olmak ve altına sahip olmaktır. allah için burma bilezik de güzeldir.
o altın günü senin, bu altın günü benim gezen; otobüslerde sürekli yer isteyen kadınlardır bunlar.
burma bilezik genellikle teyze, hala ya da yenge gibi anne ya da babanın kardeşi olan kişilerce takılması sebebiyledir. bugün ellili yaşlarında olan teyze-hala-yenge* diyebileceğiniz çoğu kişi şişmandır. bunu da üst üste doğum yapmalarına ve çalışmamalarına bağlıyabiliriz.

burma bileziğin parasını veren tığ gibi kalmış enişte amca ve dayıları saygıyla selamlarım.