bugün

(bkz: her solcuyu komunist sanmak)
burjuva ve sol kavramlarının anlamını bile bilmeden sözlükte sırf başlık açabilme adına saçmalayan kişilerin ürünü olan saçma söylemdir.
beeeeeenn..

yok ha şaka falan değil, ciddi ciddi savunuyorum burjuvaları. gerçi daha doğrusu bi burjuva devrimini savunuyorum. tamam sosyalistim ama bu ülkede benim ömrüm boyunca bi sosyalizm görme ihtimalim epsilon bölü sonsuz ihtimalde olduğundan (kısaca sıfır yani), ve bu ülkenin de aslında daha hala feodaliteyle (ve yanında gericilik ve faşizm de hediyesi) yönetiliyor olması, gavurun iki yüz sene önce yaşadığı burjuva devriminin bile burada henüz gerçekleşmemiş olması (atatürk denedi ama ne yazık ki maya tutmadı) yüzünden, e hadi sosyalizm olmadı, bari avrupa'nın liberal sağ partileri gibisinden bi insan hakları falan fişmekan kazanalım düşüncesiyle burjuva devrimini savunuyorum evet.

gerçi şu anki mevcut sistem işlerine geldiği için aslında bi burjuva devrimi istediklerini bile sanmıyorum bizzat burjuva kesiminin ya.. aa bak.. burjuva devrimini savunarak gene burjuvaziyle papaz oldum. gene düşman olduk lan..
solculuk kisvesi ile yaşayandır o solcu olan değil.
edit: anlam karışıklığı olmasından dolayı yazalım. efenim burjuva demek fransızcada şehirli demektir. bizim kullandığımız anlamı ile anlayarak yazılmış bir entrydir. yani zengin. bu durumda anlam karmaşasına mahal vermemek için düzeltme gereği duydum. kapitalizmin her türlü nimetlerinde yararlanıp daha sonrada emekten,işten söz eden lümpen vari sözde emekçi kesimden bahsedilmek istenmiştir. burjuva devriminin olması lüzumludur, fakat bizim toplumumuzda bunu gerçekleştirmek biraz ütopik olacaktır. gizliden gizliye hala kut inancını içinde barındıran insanlarımızın sol görüşü anlamasını beklemek kendimizi kandırmaktan öteye gitmeyecektir.
ergenekon çerçevesinde tutuklanan sinan aygün ile ilgili başlıklarda sinan aygün'ü savunan, diğer başlıklarda komunizm ve sosyalizm hayranlığını ortaya koyan solcu.

düşmanın düşmanını dost bilmektir ayrıca.

başlık ve sinan aygun un kasasından çıkan 3 milyon euro başlığından yaptığı yönlendirme için serbest radikal'e tesekkürler.
(#500043)