bugün

Normalde bu tür yerlere pek gitmem kardeşimi götürürüm ya da nadiren de olsa arkadaşlarla. Bence o küçücük sağlıksız şeylere verilen paralar çok fazla haketmiyorlar ve gereğinden fazla para verdiğim bu küresel markanın ürünlerine yoğun bir talep oluyor ve baya bir sıra bekliyorsun işte o an kendimi yerin dibine girmiş gibi hissediyorum ama kardeşim mutlu olaun diye sırf o sirada bekliyorum. Yoksa bunlara para kazandırmam tüm degerlerimi hayat felsefemi ayaklar altına almış gibi bir hissiyat oluşuyor içimde.
Para veriyorum kaliteli vs. denen bir yere veriyorum bu parayı ve 15 dk sıra bekleyebiliyorum.
Ne için?

Geçen de ekşi de birisi nusr-et ten nusret burger almak istemiş çok sira varmış vs öyle bir hikayesini anlatmıştı. Sonra aklıma sovyetler yıkılırken halkın moskovada açılan Mcdonald's bayisinin önünde oluşturduğu yüzlerce metrelik kuyruk geliyor.

Aslında benim problemim şu trend olan şeylere ya da kısa bir zaman dilimi içerisinde insanlarin belli bir şey etrafinda toplanması. Böyle durumlarda ben o şeyi yapmak istemiyorum.

Mesela herkes aynı kitabı okumaya başlayınca ben o kitabi okumak istemiyorum ya da herkes aynı moda akımına kapılınca vs. toplumla eş zamanlı hareket beni geriyor.

sözlük yazarı arkadaşlar bu bir hastalık mı?

edit: Köy gibi bir yerde yaşıyorum ilçeden uzak.
Eve sipariş verirler bence de : )
ilçedeki avmye gidince yaşadığım olaydan bahsediliyor yani.
ikinci hesabı olan bir eksi daha versin lütfen
Hepsini okudum öyle verdim eksini. Bence bir hastalık. Eğer sırada beklemek koyuyorsa, eve sipariş verebilirsin.