bugün

umumi tuvalet olarak oldukça kullanışlı olan ama yemek olarak beğenmeyen bi bünyenin yaptığı iştir.
emperyalizme karşı güzel bir protesto şeklidir.
taksim meydanındakine yapılamayacak iştir.
tuhaf bir pisuvardan başka birşey yok çünkü.
mc donald's ın tuvaletleri kullanılamayacak durumdaysa yapılacak durumdur...
kapitalizmin içine sıçmakla eşdeğerdir. lâkin napıyoruz? sosyalist olup dileneceğimize, kapitalist olup kendi ekmeğimizin peşinde koşuyoruz. hem "sosyalizm kendi malını değil, başkalarının malını paylaşmaktır." diye boşuna dememişler.
birkaç defa yanıbaşımda akıllı uslu yürüyen arkadaşlarımın yaptığı iş. cidden var böyle bir şey.
ranch sos, buffalo sos, ballı hardal, barbekü sos gibi soslarını büyük(hayvan) boy menülere bile paralı hale getirdikleri için protesto amaçlı yapacağım eylem.

artık sadece sıçmaya gelicem kral. sen mi büyüksün ben mi?
son kampanyalardan sonra kalitesini çok çok düşürdüğü için burger king'le ilgili yapılacak tek eylemdir.
var yaptırır yok burger kinge sıçıttırır
+sıçarım sosyal eşitsizliğin içine.
bu fiyatlara ancak sıçarım diyen yurdum insanının tercihidir.
mecbur kalındığı vakit yapılmayacak şey değildir.
pek çok insanın yaptığı, zaman zaman göt olmanıza sebebiyet verebilecek hareket. siz bunun için orada bulunmadığınız halde.

halı saha maçı sonrası burger king'e gidilir yemek yemek için. ikili, üçlü gruplar halinde tuvalete çıkan, halı saha maçından çıktığı her halinden belli olan tipler, pek çok müşteri ve çalışanın sikici bakışları arasında çişlerini falan yaparlar. meister tuvaletten çıktığı sırada bir çalışan gelir ve "lütfen gençler, çıkalım" der. neymiş? kesin sıçmaya gelmişizdir biz. siktir lan!

tam o sırada merdivende elinde 2 tepsiyle arkadaş belirir. arkasından bir diğeri, yine 2 tepsiyi "burdayız koduğum!" dercesine gösterir. göt olmanın utancıyla "seni seviyorum" denmiş kıza dönen çalışan, seksi hareketlerle aşağı seğirtir. ya da seyirtir. neblim.

olayın ardından intihar etmiş zaten.
eğer sıçmak için gidilen burger king tuvaleti, taksim burger king tuvaleti ise biraz zorlaşacak hatta tiksindirecek eylemdir.
gnctrkcll uyesi olan 2 arkadaşın beraber gerçekleştirebileceği eylemdir.*
kendini bir halt zanneden insanların yaptığı eylemdir. sonra da etrafta "aa burger mi ben oraya sıçmaya gidiyorum" diye hava atmaya çalışır. neymiş kapitalizme emparyalizme karşı bir duruş sergiliyormuş. aslında orada yaptığı şey emeğiyle çalışan türklere ayıptan başka bir şey değildir. emperyalizme karşı durmak istiyorsa sadece orada burada burgere sıçıyorum deyip burger reklamını yapmamalıdır, hiçbir şekilde ürünlerini almamalıdır.
taksim'dekine de bu nedenle girip başarılı bir sonuç alabiliyorsa helal olsun denecek olaydır.

edit: imla
her türk insanın yaptığı bi eylemdir.