bugün

otobüs şoförünün, fordçuluk yapanlara karşı da aynı tutumu sergilemesi gerektiğini düşündüğüm bir olay.
otobüs koltuğunda oturmaktan pipisi* poposuna*, aklı pipisine* kaçmış insanımsı*.
büdüt: silikten sonra kibarca.
bakmayınız: yazıklar olsun.
kompleksli bir ruh halinin dışa vurumudur. sanırım kendisine fazlaca bülent arınç'ı örnek alıyor.

(bkz: yobazların aklının fikrinin sekste olması)
- seksten geçer mi?

+ burası seks otobüsü değil.

- seksten geçtim bir öpücük alsaydım.
o tip otobüsleri iyi tanıyan, buna göre yorum getiren şoförümsü.
*
hangisi seks otobüsü diye sorulası şoför.
yiyişme varsaymış otobüs şoförü haklıymış. gitsinmiş avrupa' da yaşasınmış beğenmeyen. size unutturulmaya çalışılıyor ama burası laik bir hukuk devletidir. ahlaka aykırı bir fiil varsa bunun suç olduğu ceza kanununda düzenlenmiştir. gidersin edersin şikayetini gereken de kolluk güçlerince yapılır. bir ülke örf adetle dini kurallarla yönetilmez ama kanunlar hazırlanırken örf adetler de, din de incelenir elbette.
şoför gider şikayetini eder, etmiyorsa haksızdır. burası bir hukuk devleti olduğundan, anayasa ve kanunlarla yönetildiğinden dolayı biz değil şoföre haklı diyen yol alsın.
herkes kendinden sorumludur ceza alması gereken şofördür.
önden bindiren, arkadan binmeye müsade etmeyen, arkadan sadece indiren şofördür. otobüse yani, yanlış anlaşılmasın lütfen.

ama bence hiç samimi değil bu arkadaş. şoför dediğin "burası sikiş yeri mi layn amua goyim" der arkadaş. seks ne lan?
seksidir..
gericidir yobazdır.
ne olmuş yani çağdaş çağdaş yiyişiyo millet otobüste. biraz medeni olsana. ama yok illa gösterecek şeriat damarını.
zihniyetsizliğin her yerde ve her şekilde bulunabiliceğini gösterir. seks otobüsü ne canım? ne tür filmler izliyosun sen? artık nasıl beynine kazınmışsa, ben otobüsümde öyle şeyler yaptırmam düşüncesiyle sakince oturan çifte laf atarak hanzoluğunu tescillemişsin, üstüne de destek görmüşsün, bi de bununla övünür ya, en çok o kısmı bombadır. ''abi geçen bi karıyla bi adam bindi, lan dedim bunlar ne ayak, bi baktım herifin kol karının omzunda, bi bağırdım, dedim ki burası seks otobüsü değil, kovdum, iyi yapmışım demi ehehe'' siz düşünün artık, medeniyetin nerelerindeyiz.
tayyip'in bidahaki seçimlerde milletvekili adayı göstereceği şöfördür.
sayesinde bütün okul dalgasını geçiyoruz, iyi gündem oldu.
adam kol kola da gezer, öpüşür de yiyişir de. sınırını aştığında zaten karşısına yasalar çıkar, şöför veya çevreden birisi yapar şikayetini tutar kolundan olur biter.

allah'ın kekosuna mı kalmış yasal sınırları belirlemek. yasalarda topluma açık yerde sekse izin verilse, isteyen onu bile yapar sesini çıkaramazsın. bu olay sadece yasaların güçsüzlüğünü göstermektedir, sadece kendi adamlarına mevki hazırlamak için kullanılan yasaların.
(bkz: ora değil burası seks otobüsü diyen iett şöförü)
özrü olmayan bir özürlüdür.
(bkz: öyle bir otobüs mü var)
(bkz: allah akıl fikir tıynet vb versin)
üzerine vazife olmayan bir beyanda bulunmuştur. pek tabi ki ona bu denli rahat hareket edebilmesini sağlayan koşullar da dikkate alınmalıdır.
fordçulara serzenişte bulunmaktadır.
ahlak bekçiliği diye atıp tutalım belki bizi de bi tv kanalı röportaj yapmak için çağırır zannına sahip yazar s.çmığıdır.

moda ya! hadi hepimiz atıp tutalım. şu; ahlak bekçisi oldu, bu; ben kızı sokakta götürürken bana mani oldu diye atıp tutalım.

kardeşim topluluk olarak yaşamanın belirli kuralları vardır ki biz buna medeniyet diyoruz, içinde bulunduğun toplumun kurallarına uyacaksın. yok ben uymam dersen topla pılını pırtını yiyeceğin hatunu da al yanına git takıl ormanda, dağda. sana dur diyen mi var?

hem benim de içinde bulunduğum toplumun bütün imkanlarından istifade edeceksin, otobüsüne bineceksin, marketinden alış veriş yapacaksın vs. sonra de ben özgürüm istediğim yerde götürürüm diyeceksin. yok öyle yağma! belki farkında değilsin ama ahlak adı verilen ve toplumun geneli tarafından kabul edilmiş var ve sen bu kurallara uyacaksın. s.kinin keyfine göre takılacaksın diye kimseye yobaz yaftası yapıştıramazsın.

yine söylüyorum yok ben uymam dersen. al hatunu götür taksime orda ye. bak bakalım seni de hatunu da nası yiyorlar...
şoföre sonuna kadar hak veriyorum doğru demiştir efenim böyle bir olay benim başımdan da geçmişti. sıcak bir yaz günü otobüs dolu kadınıdır, kızıdır, ihtiyar dedesi, nenesi yani dışardan bakılınca otobüs toplu taşıma aracı tanımına uyuyor. hava sıcak zaten arkadaşla beraber oturuyoruz sıkıntıdayız. elemanın biride almış yanına hatunu ön koltukta kulağına bir şeyler fısıldıyor, şakalşıyor falan sonradan dudaklarına yapıştı öpmeye başladı herkes dumur amk sessizlik çöktü otobüse sessiz olunca tabi ortalık dudak sesi yankısıyla inliyor. ben ve arkadaş la havle çekiyoruz camdan dışarı bakıyoruz falan baktık duracak gibi değilller. ön sevişmeyi yapıp bitirdiler aha dedim bu eleman kızı burada sikecek galiba tam o sırada arkadaş brader dedi "tamam görmezlikten geldikde abartmasanız ayıp oluyor herkesin içinde." nonoş döndü "sizi ilgilendirmez istediğimizi yaparız" demez mi. nevrim döndü ayağa kalktım elimi attım omuzuna kardeş dedim "bu otobüste adamakıllı yolculuk yapmıcaksan bu otobüsün içinde senin ananı sikerim dedim." otobüste yine çıt yok ama bu sefer feveranımın fevkine ulaştığım için millet tırsmıştı benden o yüzden ses çıkmıyordu. baktım labunyanın beti benzi attı kız zaten kuyruğu sıkıştırdı bacakların arasına sesi sedayı kestiler birbirlerine bile bakmadılar yol boyunca, ineceğim durağa kadar otobüste çıt yok halk otobüsünde o kadar sessiz bir yolculuk yaptığım başka bir zamanı hatırlamıyorum. buradan yetkililere sesleniyorum rahatsız oluyoruz kardeşim otobüsleri öpüşme, koklaşma, sevişme, yiyişme, sikişme yeri olarak kullandırmayalım kullananları sert bir dille uyaralım illa yapacam diyen varsa özel arabasını alsın rahat rahat görsün işini.
Kıskançlık, yedirememe, yobazlık ve geri kafalılık bir araya gelince bunlar çıkıyor meydana. Bahse girerim o adamın karısı kızı tecavüze uğramıştır birşey olmuştur böyle.
saygı duymak gerekir ama cebir kullandıysa yanlış yapmıştır. aynı zamanda, fena halde baymama sebep olan şofördür. sözlükte, sakız gibi uzayacağını bilseydi bir şey demezdi muhakkak.
güncel Önemli Başlıklar