bugün

ne olur ne olmaz diyerekten etek tirasi yapmaktir.
eşşeğini sağlam kazığa bağlamaktır.
sürprizlere hazır olmaktır.
ön bilgi: öncelikle 50 karakter sıkıntısı yüzünden cümlede özneler pek oturmamış olabilir. buluşmaya giderken ki buluşma kız için erkekle, erkek için bir hatunla, tercihe göre kız için kız, erkek için erkek, belki de farketmiyordur neyse allah belasını versin çıkmadım şin içinden... işin özeti "biriyle buluşmaya giderken sevişecekmiş gibi hazırlanmak" olacak. şimdi de "buluşmaya giderken" kısmına takıldım. neyse daha fazla kurcalamayayım.
aramaya da inanadım ama bulamadım.

biriyle bir yerde bir sebeple buluşalacaktır ve evde gerekli hazırlıklar yapılmaya başlanır. bu buluşacağınız kişi her gün gördüğünüz kişi değildir veya gideceğiniz yer her gün gittiğiniz yer değildir. yani özel bir buluşmadır.
buluşmaya gitmeden önce evde ön hazırlıklar yapılır. ama bu hazırlık en ince detaya kadar gözden geçirilir. dişler zımparalanırmışcasına fırçalanır, çoraplarla kıyafet uyumuna dikkat edilir, iç çamaşırı özenle seçilir (hatta kimi manyaklar ütüler), saç, kıl, tüy düzeltmeleri yapılır. vücudun "her" bölgesine itinayla parfüm sıkılır. saç baş taranır. güzelce giyinilir falan filan... gören de akşama sevişecek sanır. hatta kendi bile öyle düşünür. ya "iş" çıkar da bir şeyler olrsa diye. hazırlanırken aklında hep sevişme senaryoları gizliden gizliye belki de alenen kafasında dönmektedir.

evden bin bir umutla çıkar.

akşama ne mi olur?
evdeki sessizlik ve sigara dumanı kokusuyla başbaşa olur.

ya sevişme hayalleri mi?
"ben öyle bir iddiada bulunmadım ki" moralleri...