bugün

Bulgaristandan göçmüş insanlardan bahsedilmek maksadıyla üretilen tabirdir. Burdaki kilit kelime "GÖÇMEN" DiR. TEK BAŞINA BULGARiSTAN SADECE BiR ÜLkeden ibarettir. Lakin başına bir de göçmen koydunuzmu bir kişinin anavatanının bulgaristan olduğunu ve anavatanından baska yere gittiğini ifade eder. Burda göçmen kelimesinin pek bir alakası yoktur. Seyahat eden , taşınan , ikametgahını değiştiren kişi manasına gelir. Aynı ülkedeki bir mahalleye taşınmaktan daha afilli bir iş olduğu için fiilen bir mahalle muhtarının yaptırım uygulamasına gerek kalmayacak kişidir.
arrius antoninus pius üstaddır...
Üst entry güldürdü. Chpli olduğunu belli etme bu kadar kardeş. Salih müslüman rakı masasında zikir çekiyor tabi harika olucak.
Ekseriya çalışkan insanlardır. Ticarete de kafaları basar.
Erkekleri genelde yakışıklı olurmuş.
bir bulgaristan göçmeni ailenin mensubu olarak aşağıda yorumlarımı bulabilirsiniz:

* bulgar göçmeni diye anılınca sanılanın aksine sinir olmayız; sadece cahilliğinize güler geçeriz.

* çoğunluğumuz açık tenli, renkli gözlü ve sarışın ya da kumral oluruz. fiziğimiz türkiye ile kıyaslanırsa daha güzel diyebiliriz.

* cimri değilizdir. aksine para harcamayı severiz; ancak gerekli yerlere.

* çalışkanızdır. boş durmak bizlere hayat kaybı gibi gelir. üretmeyi, ürettiğimizi paylaşmayı severiz.

* alkolle aramız çoğunlukla çok iyidir. alkollü içecekleri sever ve tüketiriz. ancak bu maneviyatımızı değiştirmez.

* çoğunlukla edirne, kırklareli, tekirdağ, istanbul, bursa ve izmirde yaşarız. ve yaşadığımız yerlere medeniyeti getiririz diyebiliriz. okuma yazma oranını bırakın, tahsil oranı türkiye ortalamasının çok üzerindedir.

*kadın & erkek eşitliğine inanırız. kadın ve erkeklerin arkadaş olabileceğine de inanırız. aynı mahallede oturup evlenen kişileri pek nadir görürsünüz ki çünkü kardeş dediysek kardeştir. ve onlarla ömür yettiğince görüşürüz.

* eğlenmeyi severiz ve biliriz.

* sporla aramız iyidir. tv sporseveri değil, ekseriyetle sportmen oluruz.

daha gırla yazılır da biraz içesim var... editler gelir...

sevgiler.

edit: çomarların kanına dokunmuş sanırsam. hadi beyler kam on, let the linç begin*
biz değil, elfler kendilerini bizlerle karıştırır genelde.

sevgiler.
çok çalışkan ve sorumluluk bilincinde olan kişilerdir. atatürk , türk milleti çalışkandır derken edirne ötesindeki türkleri kastetmiş sanırsam.
Birşeyler eklemeyi isterdim fakat gerek kalmamış.
Bulgaristan göçmenleri asìl insanlardır (bkz: )30198680
rodop dağlarından kopup gelmişlerdir.
Başımızın üzerinde yerleri olduğu gerçeği dir.
millete ne yaptıysak, oturmuş... burada kaldırmaya çalışıyorlar... netti arkadaşlar bulgaristan göçmenleri size?
Vatanı için elinden geleni yapar iyi ve çoğundan zarar gelmeyen insanlardır.
Evde ev diye tuttururlar. Evlenecekseniz önce bir ev almanız lazım gerek. Acaba bir daha başka yere gitme korkusuyla mı yapıyorlar düşünmeden edemiyorum
lan ben niye esmerim bulgar göçmenliği de var ne garip.
Sayıları az değildir. Ben de bu sayıya dahilim.
göç edip ettiklerine bin pişman olmuş topluluktur.
ülkenin araplaşmasının önüne geçmişlerdir.
yeni tanıştığı birine 10 dakika içinde bulgaristan göçmeni olduğunu söyleyemeyen bulgaristan göçmeni.

görsel
ilerde devlet başkanı falan olursam ilk yapacağım şey bunların Alayıni Kapıkuleden dışarı atmak.

not:ırkçılık falan diye algilamayin hepsininden nefret ediyorum...
Sarı oluyorlar. Başka bir özellik bilmiyorum.
içinde bulunduğum topluluktur.
buyur beni çağırdınız herhalde.
ama ben beyaz tenliyim kahve rengi gözlü siyah saçlıyım. ve komünistim.
Geceliğimiz böyledir.
Genellikle rahat yaşamayı severiz.
görsel
bu nasıl bir oynamadır arkadaş.. 0.20 ile 0.30 arası sağdaki kızın yaptığı figürler peh peh. maşallah be.

http://www.youtube.com/watch?v=x_7lxPpS0BI