bugün

olmadıkları halde, türk ve müslüman gibi yaşayan kişilerdir. bulgaristan'da da hristiyan gibi yaşarlar. dünya da amerikalılardan sonra en korkak insanlardır.

amerikalıların korkudan amerika'ya geldiklerini araştırın.
Bayramlarda borek yapma gibi bir gelenekleri var zannedersem. Sabahtan beri borek yiyoruz, daha diger akrabalarimizi gezicez amcacim, evet evet tokuz, yedik de geldik biz teyze. Hadi iyi bayramlar optuum.
Selanik göçmenleri ile birlikte en güzel kizlara sahiptirler. Bi de girit göçmenleri güzel deniyor ama tuba büyüküstün hariç görmedim.
yenisi bir de eskisi vardır.
bizde tokattan istanbula göçtük. göçmeniz.
Genellikle sarışın mavi gözlü olurlar. Ama tabiki istisnalar da vardır. Bana göre çoğu güzeldir.
pomak olarak dahil oldugum basliktir.
Icerisinde bulundugum gruptur.
Anne tarafından dahil olduğum türklerdir.

Ha baba tarafı boşnak, yani slav, yani türk falan değil. Ama yine de kendimizi türk hissediyoruz çok şükür.
göçmen mahallesine çok yakın bir okulda okumamdan dolayı çocukluğumda aynı sıraları paylaştığım ve çok yakın ilişkiler kurduğum insanlardı. hatta hiç unutmam ilkokuldayken yeni yeni siyasete ilgi duymaya başlamıştık ve komünizm, faşizm falan tartışıyorduk kendi aramızda, tartışıyorduk dediğim olduğu kadar oturup üst yapıyı, tarihsel materyalizmde insan iradesi unsurunu falan değil. bir tanesi "komünizma (böyle diyordu) çok kötü" deyip duruyordu. diğer bir arkadaşım da okul bahçesine gamalı haç çizmeyi bana teklif etmişti (5. sınıfta falanız). ya işte diyorum ki aradan yıllar geçti o zaman pek anlayamıyordum bunların komünizm öfkesini ama jivkov'u öğrenince şaşırmıyor insan. bunların şimdi facebook'ta profillerine bakıyorum, çoğunluğu bulgaristan ab'ye girdiğinden olacak köylerine gitmişler fotoğraflar koymuşlar, ismini facebook'ya kiril alfabesiyle değiştiren var. ateist olup, türkiye'de din unsurunu beğenmediği için "bulgaristan'a gideceğim çifte vatandaşlık şansım var" diyen var. öyle işte.

edit: bu arada bundan 4 sene önce türkiye'yi beğenmediğinden bulgaristan'a gidenlerden biri türkiye'ye geri dönmüştü. bana "olm orada devlet falan yok, mafya ve onun kuralları var" falan demişti.
Genellikle karamandan fatih döneminde sürülmüş avşar türkleridir . Benim gibi babası Filibeli ( plovdiv) olanlar vardır . Türkiye cumhuriyetinin eğitimli ve vasıflı insan ihtiyacığının çoğunu karşılamışlardır .
(bkz: #29045747)
işkence ve insanlık dışı saldırılar sebebiyle anayurta göç etmiş soydaşlarımız.

kültürel yapısı ve kişisel özellikleri son derece iyidir, pozitifdir.
Bizi Suriyelilerle bir tutanların cahilliğine vermek gerek. Hem türküz. Hem de ülkemizdeki savaştan kaçıp gelmedik. Biz zaten savaşa savaşa geldik yine öz vatanımıza. Üstelik bulgaristan a gittiğimizde de orası benim senin vatanındı. Asimile olmaya karşı çıktığımızdan döndük geri. Kaçmadık...
Keşke en az bulgaristan göçmenleri kadar vatansever olabilseniz.

Üstlik hem kız hem de erkeklerine bak bak doyamazsınız. Çamur atmadan bir düşünün derim bizlere.
Kızlarının yuzde 90 ı guzel olan ırktır.
hepsi güzel mi tartışılabilir ama güzelinin harbiden de güzel olduğu su götürmez bir gerçek.
Bazı kekoların suriyeleri mültecilerle bir tuttuğu Türkiye Cumhuriyetinin asli sahipleridir.Bu teze inanmayanlar Kurtuluş savaşında, Çanakkalede kimlerin savaştığına, subay sınıfının-beyin takımının ağırlıklı olarak nereli olduklarına vs. bakabilir.
Ailemin bir türk ailesi olarak 1989 yılında bulgaristan'dan anavatanlarına göç etmesi ile içinde bulunduğum gruptur. Çok sayıda bulgaristan göçmeni tanısam da bu insanların şöyle iyi, şöyle kötü özellikleri vardır diye genellemeler yapmayacağım. Çünkü hepimiz insanız ve hepimiz iyi veya kötü özelliklere sahibiz. Ayrıca her insan da birbirinden farklı olabilir, her genelleme herkes için geçerli olmak zorunda değil. Yalnızca değinmek istediğim konu emin olun türk değil dediğiniz o insanlar bulgaristanda türkçenin yasak olduğu yıllarda gizli gizli türkiye'den kitaplar getirterek evde kendileri çocuklarına türkçe okuma yazma öğretmeye çalışmış, isimlerinin bile zorla değiştirildiği bir yerde benliklerini korumaya gayret etmiş, sonunda da kendi vatanlarına dönme fırsatı yakaladıklarında türklüklerini daha iyi bir ortamda yaşayabilmek adına türkiye'ye göç etmiş, türkiye'ye geldiklerinde de her köşe başında dilenmek yerine kadın erkek demeden çalışıp didinmiş insanlardır.
Toprağı vatan etmişler, vatanlarından sürülmüşler, yetmemiş şimdiki toprakları vatan eylemişler, vatansızlığın ne olduğunu çok iyi bilen vatan sevdalılarıdır.
Merhametli olurlar. Konuşkandırlar. Cana yakındırlar. Muhabbetleri hoştur.
kızları güzeldir.
kesinlikle sarışın ve mavi gözlülerdir. ailemde olmayan yok.
Sarışın güzel ve akıllıdırlar. Ayrıca düşünmeden hareket etmezler.
Dobra viçar ahali.
her 3 kişiden 4ünün olduğu durum. (bkz: abi biz muhaciriz)