bugün

bugün gördüğüm maldır.
atatürk havalimanı'nında asgari ücretle çalışan temizlik işçisi Emrah evrensel tuvalette bulduğu 75 bin tl yi iade etmiş. gel de sikme bunu. mal olmayın mal olanı daha çok sikiyorlar.

http://www.ntv.com.tr/tur...ti,n9840EBZf0izQUVBVuC9aA
Şaşırtmamıştır.

Hala iyi insanların olduğuna delalettir.
haram yememiş. doğru olanı yapmış. mal değil insandır.
bazı düdüklerin her fırsatta aşağıladığı insanlardan biri olan adam gibi adamdır.

onlar biliyor kendilerini.

--spoiler--
Haramdan hiçbir zaman bir şeyin gelmeyeceğini ifade eden Evrensel sözlerini şöyle sürdürdü: “Her zaman cebinden daha fazlası çıkar. Haramdan da bir şey elde edilmez. O arada sabit olan bir abi vardı. Gittim söyledim. Bunu ne yapalım sen daha iyi bilirsin. Ben daha 2 haftalıktım. Ona sorduk. DHMi’ye teslim ettik. Vardiya bittikten sonra parayı kaybettik diye soruşturmaya gelmişler. Ev telefonumu verdim. Asgari ücretle çalışıyorum. Paranın sahibiyle görüşmedim.”
--spoiler--
helal olsundur.
Adam gerçekten iyi niyetle vermiş olabilir, kaşesi olmayan insanlar da vardır. ayrıca o parayı alsa adam o zaman sikerlerdi asıl.
havaalanı gıbı bıryerde yakalanma ıhtımalın yuksektır, akıllıca davranmıs. eger orda calısmıyor olsaydı cebıne koyar devam ederdı.
75bin tl yi iade ederek 75 milyonun hayır duasını almış ve asıl mükafatını alan vatandaş.
1 lira bulursunuz 1000 liradan olursunuz.
insanlık yapmıştır. sahibine vermiş nefsine yenik düşmemiştir. başka bir yorumla sınavı geçmiştir. taşlı ama kısa yolu değil uzun ama düz bir yolu seçmiştir.
Asgari ücretli ve onurlu bir insanmış demekki. Bazıları bin lira için milletin hakkını yemeyi bırakın adam bile öldürür. Yazık ya.
illegal bir alışverişin içine sıçan maldır.

Allah'tan üstüne yatmamis da iade etmis parayi.. alıp gitse gotunu keserlerdi amk. 75 000tl az para mi lan?
her fırsatta kul hakkı yemeyi adet edinmiş insanlara dert olmuştur.

hırsızlığın "çakallık", dürüstlüğün "enayilik" "mallık" olarak adlandırıldığı günleri de gördük.
(bkz: bu yazarı 30 sn içinde 1 den fazla eksi oylama)