bugün

Her yıl bir vali mardine atanabiliyormuş..

Son gelenin 1 yılı bile dolmamıştı oysa ki..
Kuzey Atlantik'in en yoğun deniz yolu olduğunu öğrendim mesela.
dünün ne kadar önemli olduğunu bugün öğrendim.
Hayatta ne yaparsak yapalım, ne kadar çabarsak çabalıyalım, yinede istediğimiz yere gelemiyoruz. Hep bir engel var önümüzde.
arabalardan bahsedilen c,d,e serisi gibi isimler, atıyorum vectra modelinin sürümü gibi numaraları değilmiş. level gibi bir şeymiş. bu öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran bilgiler başlığında da yazılabilirdi, o kadar aydınlanmış hissettim.
yılların klişe lafı meğer dibine kadar gerçekmiş.

(bkz: insanlık ölmüş)

en iyi niyetli olunması gereken şu günlerde bile her an yeni cinsel taciz haberleri duyuyorsak bırak ülkeyi, dünyayı kapatıp gitmenin vaktidir bence.
osmanlı da Türk sanat müziği öncülerinden dede efendiyi mozart dinlemiş ve ilham aldığını söylemiş.

(bkz: osmanlı kültür medeniyeti)
Anti Tank Köpekleri
2.dünya savaşında köpekler uzun süre aç bırakılır ve tankların altına yemek yerleştirilirdi.Köpekler böyle eğitilerek tankların altına girmesi sağlanırdı.Muhabere zamanında köpekler uzun süre aç bırakılıp bomba ve alıcı konulurdu.Köpeği serbest bıraktıktan sonra düşman tankının altına doğru ilerleyen köpek asker tarafından patlatılarak tanklar imha edilirdi.Bu taktiği sovyetler geliştirdi.En az 200 alman tankını imha ettikleri söylenmektedir.

facebook da askeri taktikler sayfasından alıntıdır.
rock'n coke 17-19 temmuz tarihleri arasında yapılacakmış.
iç güvenlik paketinin reform olarak savunulduğu.

garipsedim.
TSE'de çalışmıyor chatleşiyorlarmış. Manyak denetim raporunu göndereceğine resmini yanlışlıkla bana attı.
akdeniz balıklar kokmasın diye tuzluymuş.
aufpassen - dikkat etmek
ernæhrung - beslenme
Geçen sene bu zamanlarda arkadaşlarımın beraber grup yaptığı kız evlenmiş 5 aylık da bir çocuğu olmuş. ilk başta inanmadım ama bebeğinin ve evlilik cüzdanının fotoğraflarını attı. Bugun whatsapp dan konuştum buluşmak istiyor kocasını başıma bela ederim diye gitmedim ama o arkadaşlarımdan biri tekrar bugün tekrar o kızla konuştu anlaştı tekrar kızın ağzına vermeye gitti. Kızın bu kadar orospu olduğunu tahmin etmiyordum. Eskiden bi kızı 10 kişi seviyor bi kişi alıyordu artık 10 kişi sikiyor bi tane enayide alıyor.
soruşturma nasıl yapılır. bugün bunu öğrendim sözlük *
(bkz: Boğaziçi üniversitesi) ne girmek için kıçımı yırtmam gerektiğini öğrendim.
25 nisan'da ayvayi yiyeceğimi öğrendim*
asla hiçbir kıza inanmamayı ve güvenmemeyi öğrendim. tabi istisnaları var..
doğum salonunda yapılan işlemleri ve ilaçları öğrendim.
Victor hugo'nun Hz. Muhammed için bir şiir yazdığını öğrendim. Öyle aşırı bir aydınlanma falan olmadı ama şaşırttı şimdi.
Orospu hep orospudur.
(bkz: istanbul film festivali)
(bkz: party girl)
Nijerya ortalamasının üstünde olan erkekler daha kısa yaşıyormuş. Genç yaşta gideceğim anlaşılan. Ne olurdu 5cm daha kısa olsan.
erkekler kadar kadınlar da aldatırmış.
Her gece yatmadan önce çocuğunuza sormanız gereken 3 soru.
- Bugün seni ne gülümsetti-mutlu etti?
- Bugün seni ne üzdü?
- Bugün (yeni) ne öğrendin?
gece saat 12 den sonra olduğunu varsayarak konuşursak şayet merve oflaz ın memelerinin silikon olduğunu öğrendik. çok da nickimizde ya, neyse işte.