bugün

komşum sucuk yaptığında bende evimi havalandırmalıyım.
tr. nin türkiyeden kısaltılıp oluşturulmadığını, turkish republicten kısaltıldığını öğrendim.

not : itiraf edin lan çoğunuz bilmiyordunuz.
ösym nin açılımınin öğrenci seçme yerleştirme merkezi değil ölçme seçme yerleştirme merkezi olduğunu öğrendim. Itiraf edin lan çoğunuz bilmiyordunuz.
Uludağsözlükte yazar olmak, bakkaldan ekmek almaktan daha kolaymış onu ögrendim.
çevremdeki bazı kişilerin cahil olduğunu öğrendim.bir insan kendi kan grubunu bilmez mi? kan grubu olarak sadece rh+ ve rh- biliyormuş.
hafızaya aldığımız bilgilerin apandis organında toplandığını.
yere düşen yiyeceğin eğer 5 saniye içinde kaldırılırsa temiz olurmuş. (bkz: 5 saniye kuralı)
asla alarmı beş dk daha erteleme.
beş dk daha deyip bir buçuk saat daha uyumuşum üstelik 9:30 da sınavım vardı neyse alelacele hazırlanıp çıktım yetiştim ama her zaman bu kadar şanslı olamayabilirim.
prostat sağlığı için çişi oturarak yapmak gerekliymiş.
Aslında hiç sevmemiş be sözlük, ben kendi kendime çabalayıp durmuşnsnns

Oğlum dayanamıyorum lan hep bu tarz başlık formatlarına şöyle şeyler yazasım geliyor, sizin yüzünüzden.
eve çıkmak masraflı bir şeymiş onu öğrendim.
ben önemsemiyorum ya bugün hayata dair bir şey öğrenirsem yarın unutuyorum amk. yine aynı hataları yapabiliyorum o yüzden sadece yaşa.
Permakültür tasarımı başarılı bir şekilde gerçekleşirse bir şehrin ihtiyacının %70 nin karşılanabilirmiş. Proje yapılmış yerler ve yapılmakta olup doğası dengeye giren alanlar mevcut. Tabi standart tarımla ne zaman rekabete tutuşabilir orası tartışılır da.

Çok geniş ve ilginç bir konuymuş.
bazı şeyleri öğrenmemem gerektiğini.
Tatlı dilin ve doğru sözcüklerin en manyak psikopatı bile sakinleştirdiğini, mantıklı düşünmeye sevk ettiğini yaşadım ve öğrendim.

Okuduğum yüzlerce kitaba teşekkürler.
Bugün onsuz yaşanılmayacağını ona cidden büyük hislerle yaklaşıyorum ona o kadar çok bağlandım ki artık geceleri sadece onu düşünüyorum galiba ilk defa aşık oluyorum ilk defa kendimde değilim ilk defa böyle bir duruma düştüm eğer beni bırakıp giderse cidden dayanamam heralde..
en zor zamanında ki 'çaresizlik' en acı duygu imiş.
Canım sıkıldığında çok boş yapabilirmişim.
Bugün bir şey ogrenmedigimi öğrendim.
Benim hayatım, benim isteklerim, benim tercihlerim, benim fikirlerim.
hata yapmanın aslında dikkatle incelendiğinde çok farklı bakış açılarını sunabildiğini.

(...) Benim şu hayatta yaptığım 99. dönemediğim aynı zamanda kabullenemediğim muhteşem görünen hatam (ki ilk 98 i mütemadiyen ağır şekilde öğrenildiğini varsayarsak eğer ) çok fazla sevip,değer vermek...

çok fazla sevmekten ileri gelen en bi büyük değeri, saygıyı, itimadı, sabrı, diğer insanlara asla yapmadığım o harika hoş görüyü sadece tek bir insana karşılık beklemeden verebilmiş olmam ve "kaçıyorum" dercesine geri çekilememem.
Bugün şu dakika Öğrendiğim kısım ise, bana kalan (en değerli olduğu söylenen zamanım var ya hani kahveci bey demişti de asla ihtimal vermediğim o an aklıma geldi de ) o zamanın artık bitmesi.

Kendimden, kendimi yırtarcasına zorla çıkarttığım, kağıt kesiği şekline bürünen o meşhur acıyı bile kendi ellerimle yaptığım dönemlerimdeyim...

Öğrendiğiniz her şeyi "sevgi" ile tecrübe edebilmeniz temennisiyle...
kafanı karıştıran düşünceleren sıyrılmak için kafandaki çöplükleri at.
9 yıl boyunca manavdan günlük 700-1500 tl çalıp da fark edilmeyeceğini.
Duygularını insanlara belli etmenin zayıflık olduğunu öğrendim.
BTS denilen bir gurup hayranlarına army diyormuş. Ne ayaksınız olum? isyan mı çıkaracaksınız? Ne iş?